ZOLMITRIPTAN STADA tabletki

  • ZOLMITRIPTAN STADA jest środkiem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy. Preparat stosowany jest przy występujących ostrych migrenowych bólach głowy z aurą bądź bez aury.
  • ZOLMITRIPTAN STADA tabletki
Producent: Stada
Skład: zolmitriptan
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
zolmitriptan (zolmitriptanum)

Wskazania:
Lek dla pacjentów z ostrymi napadami migreny z aurą lub bez aury.

Działanie:
Lek jest agonistą naczyniowych receptorów 5TH1b/1d, które odpowiadają za skurcz naczyń, preparat działa w sposób selektywny. Odznacza się mocnym powinowactwem do ludzkich rekombinowanych receptorów 5HT1b i 5HT1d oraz umiarkowane do receptorów 5HT1a. Zolmitryptan nie wykazuje jednak zbyt dużego powinowactwa bądź aktywności farmakologicznej wobec innych podgrup receptorów 5HT lub receptorów muskarynowych, adrenergicznych, dopaminergicznych i histaminowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zolmitryptan lub pozostałe składniki leku
- umiarkowane lub ciężkie nadciśnienie tętnicze oraz łagodne i nie poddające się leczeniu nadciśnienie tętnicze
- pacjenci po zawale mięśnia sercowego lub z chorobą niedokrwienną serca, ze skurczem naczyń wieńcowych, z chorobą naczyń obwodowych lub pacjenci, u których występują objawy przedmiotowe i podmiotowe choroby niedokrwiennej serca
- równoczesne stosowanie zolmitryptanu z ergotaminą, pochodnymi ergotaminy, z sumatryptanem, naratryptanem oraz z innymi agonistami receptorów 5HT1B/1d. Udar naczyniowy mózgu lub z napady przemijającego niedokrwienia mózgu w wywiadzie
- pacjenci z klirensem kreatyniny mniejszym niż 15 ml/min

Dawkowanie Zolmitriptan:
Doustnie. Najlepszym czasem na podanie preparatu jest tuż po wystąpieniu bólu migrenowego, dawka wynosić powinna 2,5mg. Możliwe jest zwiększenie dawki do 5mg u pacjentów, na których mniejsze dawki nie działają. Maksymalna dobowa dawka nie powinna być większa niż 10mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel