ZOMIREN SR tabletki

  • ZOMIREN wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Znalazł zastosowanie w psychiatrii oraz neurologii, ponieważ ma działanie uspakajające, nasenne, przeciwlękowe a także obniża napięcie mięśni.
  • ZOMIREN SR tabletki
Producent: Krka
Skład: alprazolam
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
alprazolam (alprazolamum)

Wskazania:
Preparat stworzony dla pacjentów do terapii krótkotrwałej, u których zdiagnozowano zespół leku napadowego z agorafobią lub bez niej, zespół lękowy z wtórnym obniżeniem nastroju i zespół lęku uogólnionego. Stosować wyłącznie w przypadkach, gdy wymienione choroby przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania pacjenta.

Działanie:
Preparat głównie o działaniu przeciwlękowym, jest triazalową pochodną benzodiazepiny. Ponadto ma właściwości działające przeciwdepresyjnie, przeciwdrgawkowo, uspakajająco, rozluźniająco, nasennie oraz zmniejszające napięcie mięśni.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na alprazolam, inne benzodiazepiny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- miastenia gravis
- ciężka niewydolność oddechowa
- zespół bezdechu nocnego
- ciężka niewydolność wątroby
- nie należy stosować preparatu u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat

Dawkowanie Zomiren SR:
Doustnie. Zażywanie preparatu należy skorelować z lekarzem prowadzącym. Wynika to z niewiadomej, jaka nastąpi po podaniu leku. Górna granica stosowania leku nie powinna przekraczać 12 tygodni. W razie nie ustąpienia objawów, gdy jest to konieczne, jest możliwe przedłużenie terapii w ścisłej współpracy z lekarzem. Dawka preparatu może być stopniowo zwiększana, w zależności od stanu pacjenta. Jednak, gdy choroba straci na sile, należy również zmniejszyć dawkę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel