ZYPSILA kapsułki

  • ZYPSILA jest lekiem wykorzystywanym w psychiatrii i oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Preparat posiada działanie przeciwpsychotyczne i jest wykorzystywany w terapiach schizofrenii oraz epizodów manii.
  • ZYPSILA kapsułki
Producent: Krka
Skład: zyprazydon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
zyprazydon (ziprasidonum)

Wskazania:
Środek ma zastosowanie przy terapiach maniakalnych i mieszanych epizodów o umiarkowanej ciężkości w zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym, a także w leczeniu schizofrenii.

Działanie:
Zawarty w leku zyprazydon charakteryzuje się dużym podobieństwem do receptorów dopaminergicznych typu 2 i znacznie większym podobieństwem do receptorów serotoninergicznych typu 2A. Sprawia to, że ma właściwości o działaniu przeciwpsychotycznym. Oddziałuje również na receptory serotoninergiczne, ale jego podobieństwo do miejsc wiążących tych receptorów jest równe lub większe od podobieństwa do receptora typu D2. Odznacza się również średnim podobieństwem do neuronalnych transporterów serotoniny i norepinefryny oraz do receptorów histaminowych typu alfa-1 i H1. Nie ma natomiast zbyt dużego podobieństwa z receptorami muskarynowymi typu M1. Zyprazydon odznacza się działaniem antagonistycznym wobec receptorów serotoninergicznych oraz receptorów dopaminergicznych. Prawdopodobnie działanie przeciwpsychotyczne jest po części wynikiem skojarzenia aktywności antagonistycznych. Zyprazydon to również czynni blokujący wychwyt zwrotny serotoniny i norepinefryny w synapsach.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zyprazydon lub pozostałe składniki preparatu
- stwierdzone wydłużenie odstępu QT. Wrodzony zespół wydłużonego odstępu QT
- świeży zawał mięśnia sercowego
- niewyrównana niewydolność serca
- zaburzenia rytmu serca leczone lekami przeciwarytmicznymi z grupy IA i III
-jednoczesne leczenie lekami wydłużającymi odstęp QT, takimi jak: leki przeciwarytmiczne z grupy IA i III, trójtlenek arsenu, halofantryna, octan lewometadylu, mesoridazyna, tiorydazyna, pimozyd, sparfloksacyna, gatifloksacyna, moksifloksacyna, metylosulfonian dolasetronu, meflokina, sertindol, cyzapryd

Dawkowanie Zypsila:
Doustnie. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować dawkowanie z lekarzem prowadzącym.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel