ZYLLT tabletki

  • ZYLLT jest preparatem wpływającym na krew i układ krwiotwórczy. Posiada właściwości przeciwzakrzepowe. Stosowany głównie w wyniku powikłań spowodowanych miażdżycą.
  • ZYLLT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klopidogrel (clopidogrelum)

Wskazania:
Preparat stosowany głównie przy powikłaniach zakrzepowych oraz zakrzepowo-zatorowych w migotaniu przedsionków wynikających z miażdżycy, a także:
- zawał mięśnia sercowego
- udar niedokrwienny
- ryzyko powikłań naczyniowych
- ostry zespół wieńcowy bez uniesienia odcinka ST
- choroba tętnic obwodowych

Działanie:
Zawarty w preparacie klopidogrel zalicza się do proleków, a jeden z jego aktywnych metabolitów blokuje agregację płytek krwi. Ponadto lek jest inhibitorem agregacji płytek krwi. Aktywny metabolit klopidogrelu wybiórczo blokuje wiązanie ADP z jego receptorem płytkowym i dalszą aktywację kompleksu GP IIb/IIIa, w której pośredniczy ADP, co prowadzi do zablokowania agregacji płytek. Blokuje także agregację płytek indukowaną przez innych agonistów, hamując nasilenie aktywacji płytek przez uwolniony ADP. Działanie opiera się na nie modyfikacji płytkowego receptora ADP. Powtarzane dawki 75 mg na dobę powodują od pierwszego dnia znaczne ograniczenie indukowanej przez ADP agregacji płytek, które stopniowo narasta i osiąga stan równowagi między dniem 3. a dniem 7. W stanie równowagi, średni poziom blokowania obserwowany po dawce 75 mg na dobę wynosił 40-60%. Agregacja płytek i czas krwawienia powoli powracają do wartości wyjściowych, średnio w ciągu 5 dni po zaprzestaniu leczenia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- czynne, patologiczne krwawienie, jak np. wrzód trawienny, krwotok wewnątrzczaszkowy

Dawkowanie Zyllt:
Doustnie. Standardowe dawkowanie dla pacjentów wynosi 75 mg raz na dobę, niezależnie od posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel