ACCUZIDE tabletki

  • ACCUZIDE to preparat oddziałujący na ukłąd sercowo-naczyniowy. Jego właściwościami są obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz działanie moczopędne. Stosowany jest u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym krwi.
  • ACCUZIDE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
hydrochlorotiazyd, chinapryl (hydrochlorothiazidum, quinaprilum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w terapii nadciśnienia tętniczego samoistnego wobec pacjentów, kiedy odpowiednie jest jednoczesne użycie chinaprylu i leku moczopędnego.

Działanie:
Lek ma złożoną postać – zawiera tiazydowy lek moczopędny oraz inhibitor konwertazy angiotensyny. Chinapryl podlega deestryfikacji do chinaprylatu, który jest silnym inhibitorem konwertazy angiotensyny. Mechanizm działania chinaprylu polega na blokowaniu aktywności ACE w krwiobiegu oraz w tkankach, i dzięki temu na osłabieniu działania kurczącego naczynia oraz obniżenia produkcji aldosteronu. Zniesienie ujemnego sprzężenia zwrotnego między angiotensyną II a sekrecją reniny podnosi aktywność reninową osocza. Zażycie chinaprylu w ilości 10 do 80mg przez pacjenta z nadciśnieniem umiarkowanym do ciężkiego przejawia się zmniejszeniem ciśnienia tętniczego zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, przy minimalnym wpływie na częstość akcji serca. Właściowości przeciwnadciśnieniowe pojawiają się w przeciągu 1 h, z kasymalnym działąniem po około 2-4 h od zażycia. Osiągnięcie górnego efektu zmniejszającego ciśnienie krwi wymaga u niektórych pacjentów 2 tygodni terapii.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chinapryl, tiazydy, sulfonamidy lub pozostałe składniki preparatu
- wywiad wskazujący na wystąpienie obrzęku naczynioruchowego wskutek wcześniej stosowanych inhibitorów ACE
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- zwężenie drogi odpływu z komory serca
- poważne zaburzenia czynności nerek
- bezmocz
- ciąża
- pacjenci z cukrzycą lub niewydolnością nerek jednocześnie stosujących aliskiren

Dawkowanie Accuzide:
Doustnie. Początkowa dawka leku zawierać powinna 10/12,5 mg. Dawkę można zmniejszać oraz zwiększać w zależności od stanu klinicznego pacjenta. Zaleca się przed zażyciem leku skonsultować dawkowanie z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel