Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

ACLASTA roztwór do infuzji

  • ALCASTA jest preparatem działającym na strukturę kości. Stosowany jest głównie u kobiet w osteoporozie wynikającej z menopauzy oraz u pacjentów narażonych na duże prawdopodobieństwo złamań kości.
  • ACLASTA roztwór do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
kwas zoledronowy (acidum zoledronicum)

Wskazania:
Preparat ten jest stosowany głównie u kobiet w leczeniu osteoporozy wywołanej długotrwałą terapią glikokortykosteroidami stosowanymi ogólnoustrojowo u kobiet po menopauzie. Lek ten można stosować również u pacjentów, którzy przebyli ostatnio niskoenergetyczne złamanie szyjki kości udowej oraz którzy są narażeni na ryzyko złamań kości wynikające z innych przyczyn.

Działanie:
Preparat jest inhibitorem zależnym od osteoklastów resorpcji kości. Pochodzi z klasy bisfosfonianów, które działają na kości w sposób selektywny z powodu wysokiego powinowactwa do zmineralizowanej kości. Podstawowymi cząsteczkami docelowymi dla leku w obrębie osteoklastu są cząsteczki enzymu syntazy pirofosforanu farnezylu. Długi okres działania kwasu zoledronowego bierze się z jego dużego powinowactwa do wiązania z aktywną częścią syntazy pirofosforanu farnezylu oraz jego znacznego powinowactwa do wiązania ze składnikami mineralnymi kości. Preparat po zastosowaniu szybko zmniejsza zwiększoną w okresie pomenopauzalnym prędkść obrotu kostnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek z bisfosfonianów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- hipokalcemia
- ciężkie zaburzenia czynności nerek z klirensem kreatyniny
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Aclasta:
Dożylnie w infuzji. Dawkowanie oraz zażywanie leku powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel