ACCUPRO tabletki

  • ACCUPRO jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy. Jego właściwością jest obniżanie ciśnienia tętniczego krwi, dlatego znalazł zastosowanie w leczeniu pacjentów z nadciśnieniem tętniczym.
  • ACCUPRO tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chinapryl (quinaprilum)

Wskazania:
Preparat ma zastosowanie głównie w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego, zarówno w monoterapii, jak również z lekami moczopędnymi z klasy tiazydów i lekami ß-adrenolitycznymi. Dodatkowo lek znalazł zastosowanie w terapii zastoinowej niewydolności serca, również z lekami moczopędnymi oraz glikozydami naparstnicy.

Działanie:
Preparat jest inhibitorem konwertazy angiotensyny. Zawarty w leku chinapryl podlega deestryfikacji do chinaprylatu. Kwas tento silnym inhibitor konwertazy angiotensyny - enzymu katalizującego przekształcenie angiotensyny I w angiotensynę II. Oddziałuje na układ renina-angiotensyna-aldosteron dzięki blokowaniu aktywności ACE. W skutek tego działania spada się stężenie angiotensyny II we krwi, prowadząc do podniesienia aktywności reninowej osocza oraz obniżenia produkcji aldosteronu. Zażycie 10-40 mg chinaprylu przez pacjentów z lekkim do średniego nadciśnieniem tętniczym przekłada się na obniżenie ciśnienia przy minimalnym wpływie na częstość rytmu serca. Działanie przeciwnadciśnieniowe po zażyciu pojedynczej dawki ma miejsce po 1h z maksymalnym efektem po 2-4 h. Zmniejszenie ciśnienia tętniczego ma związek ze skurczeniem oporu obwodowego i oporu naczyniowego przepływu krwi przez nerki, przy małym lub bez wpływu na: przepływ krwi przez nerki , wskaźnik sercowy, częstość rytmu serca, wskaźnik przesączania kłębuszkowego i frakcję przesączania. U pacjentów z chorobą niedokrwienną bez nadciśnienia tętniczego lub niewydolności serca chinapryl poprawia czynność śródbłonka. U pacjentów z niewydolnością serca lek działa na złagodzenie oporu obwodowego, średniego ciśnienia tętniczego, skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego i podwyższenia rzutu minutowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chinapryl lub pozostałe składniki preparatu
- wywiad wskazujący na wystąpienie obrzęku naczynioruchowego wskutek wcześniej stosowanych inhibitorów ACE
- wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- zwężenie drogi odpływu krwi z lewej komory serca
- pacjenci z cukrzycą lub niewydolnością nerek jednocześnie stosujących aliskiren
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Accupro:
Doustnie. Zaleca się przed zażyciem leku skonsultować się z lekarze prowadzącym i ustalić dawkę indywidualnie do stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel