AKINETON tabletki

  • AKINETON jest preparatem stosowanym w neurologii, oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy. Posiada działanie przeciwparkinsonowskie w leczeniu choroby Parkinsona.
  • AKINETON tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
mleczan biperidenu (biperideni lactas)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w leczeniu objawów wywołanych chorobą Parkinsona, jak sztywność mięśni, drżenie i spowolnienie ruchowe, zaburzenia motoryczne w zespołach pozapiramidowych oraz leczenie pozostałych pozapiramidowych zaburzeń ruchowych, w tym dystonii uogólnionej i odcinkowej.

Działanie:
Preparat ma działanie cholinolityczne, głównie ośrodkowe. Jest to lek przeciwparkinsonowski. Blokuje przekaźnictwo w układzie cholinergicznym dzięki odwracalnym konkurencyjnym łączeniu się z receptorem muskarynowym. Jego działanie obwodowe jest nieznaczne. Przede wszystkim wpływa na objawy takie jak sztywność oraz drżenie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na biperyden lub pozostałe składniki preparatu
- jaskra z wąskim kątem przesączania
- mechaniczne zwężenia w obrębie przewodu pokarmowego
- przerost okrężnicy
- niedrożność jelit

Dawkowanie Akineton:
Doustnie. Tabletki zaleca się zażywać podczas posiłku, popijając najlepiej wodą. Przed zażyciem należy skonsultować stosowanie leku z lekarzem,
- objawy pozapiramidowe wywołane przez inne preparaty w połączeniu z neuroleptykami: dzieci (3-15 lat) 1-2 mg 1-3x na dzień; dorośli 1-4 mg 1-4x na dzień zależnie od intensywności,
- choroba Parkinsona: na początku 2x 1 mg na dobę, powoli podnosząc o 2 mg na dzień; dawka podtrzymująca zawiera 3-16 mg na dobę, natomiast dawka maksymalna wynosi 16 mg na dobę,
- inne pozapiramidowe zaburzenia ruchowe: na początku 2 mg, powoli podnoszona w odstępach tygodniowych do maksymalnej tolerowanej dawki dobowej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel