ADVANTAN krem

  • ADVANTAN jest kremem mającym zastosowanie w dermatologii. Posiada właściwości przeciwzapalne, dlatego używany jest w terapiach leczących różnego rodzaju miejscowe zapalenia skóry, głównie wypryski.
  • ADVANTAN krem
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
aceponian metyloprednizolonu (methylprednisoloni aceponas)

Wskazania:
Krem przeznaczony dla pacjentów zmagających się z przewlekłym bądź przejściowym zapaleniem skóry w postaci szeroko rozumianych wyprysków. Lek może być stosowany u pacjentów powyżej 2 roku życia.

Działanie:
Preparat przybierający postać glikokortykosteroidu o silnych właściwościach. Miejscowe zastosowanie leku zmniejsza zapalne i alergiczne reakcje skóry oraz reakcje wynikające z hiperproliferacji, przyczyniając się do stopniowego zaniku objawów przedmiotowych oraz objawów podmiotowych. Stężenie w zrogowaciałej warstwie naskórka oraz skórze właściwej zmniejsza się od warstw zewnętrznych do wewnętrznych. Poziom i obszar przezskórnego przenikania miejscowego kortykoidu jest zależny od wielu czynników: składu nośnika, struktury chemicznej substancji, warunków ekspozycji oraz stanu stężenia substancji w nośniku. Jest hydrolizowany w naskórku i skórze do metabolitu podstawowego, 17-propionianu 6-alfa-metyloprednizolonu, który silniej niż główny preparat wiąże się z receptorem kortykosteroidowym, stanowiąc wskaźnik bioaktywacji w skórze. Aceponian metyloprednizolonu jest przyswajany z bazy preparatu. Po wchłonięciu do krążenia ogólnego, pierwotny produkt hydrolizy jest kolejno szybko inaktywowany w skutek sprzęgania z kwasem glukuronowym.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- zakażenia skóry wywołane przez bakterie lub zakażenia grzybicze
- zmiany związane z chorobami wirusowymi
- trądzik różowaty
- trądzik
- okołowargowe zapalenie skóry
- owrzodzenia
- miejscowe odczyny po szczepieniu
- zanikowe choroby skóry
- dzieci poniżej 2 lat

Dawkowanie Advantan krem:
Miejscowo, na obszar zapalny. Najlepiej dawkowanie skonsultować z lekarzem na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel