Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

ADENURIC tabletki

  • ADENURIC to preparat o właściwościach zmniejszających stężenie kwasu moczowego we krwi. Znalazł zastosowanie w leczeniu dny moczanowej, która prowadzi do uszczerbku kości oraz stawów.
  • ADENURIC tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
febuksostat (febuxostatum)

Wskazania:
Preparat stosowany u pacjentów z chorobą dny moczanowej, gdy wystąpiło już odkładanie się złogów moczanowych. Objawia się to powstawaniem kryształów moczanu zbierających się w obrębi kości oraz stawów, powodując ból, a nawet ich uszkodzenie. Nieleczenie choroby prowadzi do powstawania guzków dnawych.

Działanie:
Zawarty w leku febuksostat jest pochodną 2-aryltiazolu oraz silnym, nie purynowym i selektywnym inhibitorem oksydazy ksantynowej z wartością hamowania Ki in vitro poniżej 1 nmol. Preparat blokuje produkcję kwasu moczowego. Badania kliniczne wykazały, że febuksostat posiada skuteczniejszą zdolność do obniżania i utrzymania stężenia kwasu moczowego w surowicy w przeciwieństwie do allopurynolemu. Obniżał stopień stężenia kwasu moczowego w surowicy szybko i trwale - ograniczenie stężenia kwasu moczowego w surowicy do wartości <6 mg/dl (357 µmol/l) zaobserowowano do wizyty w tygodniu 2., a następnie utrzymywało się przez czas całej terapii. Udowodniono, że febuksostat silnie blokuje utlenione oraz zredukowane postacie XO. W ilościach terapeutycznych febuksostat nie blokuje pozostałych enzymów biorących udział w metabolizmie puryny lub pirymidyny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na febuksostat lub pozostałe składniki leku

Dawkowanie Adenuric:
Doustnie. Pacjenci dorośli powinni początkowo zażywać 80mg raz na dobę z możliwością zastosowania dawki do 120mg na dobę. Zaleca się przed zażyciem leku skonsultować indywidualnie dawkowanie leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel