ADENOCOR roztwór do wstrzykiwań

  • Adenocor jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach zapobiegających arytmiom nadkomorowym serca. Jego działanie przywraca odpowiedni rytm serca.
  • ADENOCOR roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
adenozyny (adenosinum)

Wskazania:
Zastosowanie leku powoduje przywrócenie rytmu zatokowego w napadowym częstoskurczu nadkomorowym, także przy zespole Wolffa-Parkinsona-White'a.

Działanie:
Preparat działa przeciwarytmicznie. Jest to naturalny nukleozyd purynowy. Posiada przemijające ujemne działanie dromotropowe na węzeł przedsionkowo-komorowy, hamuje mechanizm re-entry, przywracając rytm zatokowy u pacjentów z napadowym częstoskurczem nadkomorowym. Adenozyna charakteryzuje się bardzo krótkim okresem półtrwania. Jest w krótkim czasie wychwytywana z krwi, wwiększości przez erytrocyty i komórki śródbłonka naczyń krwionośnych, gdzie jest metabolizowana. Pomimo, iż adenozyna nie wykazuje skuteczności w profilaktyce trzepotania przedsionków, migotania przedsionków lub częstoskurczu komorowego, to jednak zwolnienie przewodzenia w obrębie węzła przedsionkowo-komorowego ułatwia ocenę aktywności elektrycznej przedsionków.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na adenozynę
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. i IIIst. lub zespół chorego węzła zatokowego
- astma oskrzelowa

Dawkowanie Adenocor:
Lek powinien być zażywany pod ścisłym nadzorem lekarskim z możliwością monitorowania elektrokardiograficznego i natychmiastowego użycia sprzętu do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dawkowanie leku zarządza indywidualnie lekarz prowadzący.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel