ADCETRIS roztwór do infuzji

  • ADCETRIS to preparat występujący jako alternatywa dla ASCT, chemioterapii lub radioterapii w sytuacji, gdy te nie działają na tzw. chorobę Hodgkina, czyli chłoniaka ziarniczego.
  • ADCETRIS roztwór do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
brentuximab vedotin

Wskazania:
Zastosowanie w terapii pacjentów dorosłych z nawrotowym lub opornym na leczenie chłoniakiem ziarniczym po autologicznym przeszczepie komórek macierzystych szpiku bądź po minimum dwóch wcześniejszych terapiach, w sytuacji, gdy ASCT lub wielolekowa chemioterapia nie są możliwe. Również terapia nawrotowego lub opornego na leczenie chłoniaka anaplastycznego z dużych komórek.

Działanie:
Preparat z grupy leków przeciwnowotworowych. Brentuksymab vedotin to koniugat przeciwciała i leku, który odpowiada za transport leku przeciwnowotworowego wywołując częściowo apoptozę komórek nowotworowych z ekspresją CD30. Wyniki nieklinicznych badań niekliniczne wskazuja, że aktywność biologiczna leku bierze się z procesu wieloetapowego. Łączenie ADC do CD30 na powierzchni komórek rozpoczyna internalizację kompleksu ADC-CD30, który wchłania się do przestrzeni lizosomalnej. W obrębie komórki za pomocą rozkłądu proteolitycznego uwalniana jest pojedyncza substancja czynna aurystatyna E jednometylowana - MMAE. Łączenie MMAE z tubuliną przerywa sieć mikrotubuli w obrębie komórki, indukuje zablokowanie cyklu komórkowego i przyczynia się do apoptozy komórek nowotworowych z ekspresją CD30. Największe stężenia brentuksymabu vedotin ADC zazwyczaj obserwowano pod koniec wlewu. Ekspozycja była w przybliżeniu proporcjonalna do dawek. Nieznaczną lub brak kumulacji ADC obserwowano po wielokrotnym podaniu dawek po zakończeniu schematu podawania co 3 tyg. MMAE jest podstawowym metabolitem brentuksymabu vedotin.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- jednoczesne podawanie bleomycyny i brentuksymabu vedotin powoduje toksyczność płucną

Dawkowanie Adcetris:
Lek przepisywany jest oraz dawkowany wyłącznie przez lekarza prowadzącego, mającego praktykę w podawaniu leków przeciwnowotworowych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel