AFINITOR tabletki

  • AFINITOR jest preparatem z kategorii immunomodulujących ora przeciwnowotworowych o działaniu immunopresyjnym. Lek stosowany u pacjentów z co najmniej zaawansowanym nowotworem.
  • AFINITOR tabletki
Producent: Novartis
Skład: ewerolimus
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
ewerolimus (everolimus)

Wskazania:
Preparat stosowany podczas terapii antynowotworowych, jak zaawansowany rak nerkowokomórkowy u pacjentów, u których postęp choroby nastąpił w trakcie lub po przebytej terapii anty-VEGF; nieoperacyjne lub z przerzutami wysoko lub średnio zróżnicowane nowotwory neuroendokrynne trzustki u dorosłych pacjentów z chorobą o przebiegu postępującym; zaawansowany rak piersi z ekspresją receptorów hormonalnych, bez ekspresji HER2/neu, w skojarzeniu z eksemestanem u kobiet po menopauzie bez objawowego zajęcia narządów wewnętrznych, po wystąpieniu wznowy lub progresji po leczeniu niesteroidowym inhibitorem aromatazy.

Działanie:
Preparat to selektywny inhibitor kinazy ssaków mTOR – ewerolimus. Ewerolimus łączy się z międzykomórkowym białkiem FKBP-12, budując kompleks, który blokuje działanie kompleksu 1 kinazy mTOR (jest kluczową kinazą serynowo-treoninową, której aktywność jest nasilona w wielu ludzkich nowotworach złośliwych). Ewerolimus obniża stężenie czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego, potęgującego procesy angiogenezy guza. Ewerolimus jest silnym inhibitorem wzrostu i namnażania komórek guza, komórek śródbłonka, fibroblastów i komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Wykazano również, że ewerolimus hamuje glikolizę guzów litych in vitro i in vivo. Zablokowanie drogi przekazywania sygnałów mTORC1 zaburza translację i syntezę białek, blokując działanie rybosomalnej kinazy S6 oraz białka wiążącego eukariotyczny czynnik elongacyjny 4E, które odpowiadają za równowagę aktywności białek uczestniczących w cyklu komórkowym, angiogenezie i glikolizie. Przypuszcza się, że substrat S6K1 fosforyluje domenę aktywacyjną 1 receptora estrogenowego, odpowiedzialną za aktywację receptora niezależną od ligandu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ewerolimus, inne pochodne rapamycyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu

Dawkowanie Afinitor:
Proces terapii powinien przebiegać w ścisłej kontroli przez lekarza prowadzącego, mającego doświadczenie w tego typu leczeniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel