ATRODIL aerozol

  • ATRODIL w postaci aerozolu to preparat oddziałujący na układ oddechowy. Znalazł zastosowanie w leczeniu astmy oskrzelowej oraz w leczeniu podtrzymującym stany skurczowe oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc.
  • ATRODIL aerozol
Producent: Polpharma
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
bromek ipratropium (bromide ipratropium)

Wskazania:
Preparat ten ma właściwości rozszerzające oskrzela, dlatego stosowany jest w astmie oskrzelowej oraz w leczeniu podtrzymującym stanów skurczowych oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, jak rozedma płuc oraz przewlekłe zapalenie oskrzeli.

Działanie:
Preparat zawiera bromek ipratropiowy, który jest antagonistą acetylocholiny, neuroprzekaźnika uwalnianego z nerwu błędnego, blokuje odruchy przewodzone drogą nerwu błędnego oraz przeciwdziała zwiększeniu wewnątrzkomórkowego stężenia jonów wapnia. Jest to lek przeciwcholinergiczny rozszerzający oskrzela. Rozszerzenie oskrzeli w skutek inhalacji leku jest spowodowane miejscowym, a nie ogólnoustrojowym działaniem leku. U pacjentów ze skurczem oskrzeli w przebiegu POChP wyraźna poprawa czynności płuc zachodzi do 15 minut, a maksymalna poprawa występuje po 1-2 h, preparat po podaniu utrzymuje właściwości do 4-6 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, atropinę, jej pochodne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Atrodil:
Wziewnie. Standardowa dawka zawiera 2 rozpylenia 4x na dobę. Maksymalna dobowa ilość nie powinna wynosić więcej niż 12 rozpyleń. Zaleca się jednak ustalenie indywidualnej dawki zażywania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel