VEROSPIRON kapsułki

  • VEROSPIRON to preparat o szerokim spektrum działania. Zawarty w nim spironolakton wykazuje właściwości diuretyczne i sodopędne. Ponadto zatrzymuje jony potasu w organizmie i obniża ciśnienie tętnicze krwi.
  • VEROSPIRON kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
spironolakton (Spironolactonum)

Wskazania:
Stosować w przypadku krótkotrwałego, przedoperacyjnego leczenia pierwotnego hiperaldosteronizmu; obrzęków o różnej etiologii, samoistnego nadciśnienia oraz hipokaliemii.

Działanie:
Lek ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do kategorii preparatów diuretycznych. Zawarty w nim spironolakton jest antagonistą aldosteronu. Działa pierwotnie w wyniku konkurencyjnego tworzenia się wiązań z receptorami w miejscach wymiany sodu-potasu pozostających w zależności od aldosteronu w dystalnej pętli kanalika nerkowego. Lek powoduje zwiększenie ilości wydalanego sodu, wody, z zatrzymaniem potasu. W efektywny sposób powoduje obniżenie ciśnienia skurczowego i rozkurczowego krwi w pierwotnym hiperaldosteronizmie. Preparat wykazuje znaczną skuteczność przy przeważającej liczbie przypadków nadciśnienia samoistnego. Substancja czynna bez problemu wchłania się z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- bezmocz
- ostre lub ciężkie zaburzenia wydolności nerek (wskaźnik przesączania kłębuszkowego poniżej 10 ml/min)
- hiponatremia
- hiperpotasemia.

Dawkowanie Verospiron:
Stosować doustnie. W przypadku pierwotnego hiperaldosteronizmu w celu przygotowania do zabiegu operacyjnego stosować 100-400 mg/24h. W przypadku obrzęków u osób dorosłych na początku przeważnie stosuje się 100 mg/24h w dawce pojedynczej albo podzielonej. W ramach podtrzymania podawać 25-200 mg/24h. Jeżeli lek jest stosowany w ramach monoterapii, dawkę początkową zaleca się stosować przynajmniej przez 5 dni. Przy nadciśnieniu tętniczym zaczynać leczenie od 50-100 mg/24h, w dawce pojedynczej albo 2 dawkach podzielonych, z innymi preparatami hipotensyjnymi. Przy hipokaliemii stosować 25-100 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel