VENTILASTIN NOVOLIZER proszek do inhalacji

  • VENTILASTIN NOVOLIZER to lek przeznaczny do stosowania wziewnego. Wykazuje właściwości rozkutczające mięśnie gładkie oskrzeli. Zapobiega atakom astmy wysiłkowej i alergicznej.
  • VENTILASTIN NOVOLIZER proszek do inhalacji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
salbutamol (Salbutamolum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w ramach symptomatycznego leczenia schorzeń, którym towarzyszy odwracalna obturacja dróg oddechowych, np. astmy czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc z zauważalną odwracalnością. Stosować w celu przeciwdziałania atakom astmy, których przyczyną jest aktywność fizyczna albo czynniki uczulające.

Działanie:
Preparat ma postać proszku przeznaczonego do inhalacji. Zawiera salbutamol określany mianem wybiórczego agonisty receptora beta2-adrenergicznego. Podawany w dawkach leczniczych posiada selektywne właściwości wobec oskrzelowych receptorów beta2. W niewielkim stopniu oddziałuje na receptory beta1 w sercu. Po wykonaniu inhalacji substancja czynna stymuluje receptory beta2 w mięśniówce gładkiej oskrzeli i w efekcie gwarantuje szybkie rozszerzenie oskrzeli, które utrzymuje się przez 4-6 h. Lek przyczynia się także do rozszerzenia naczyń, co prowadzi do odruchowego efektu chronotropowego oraz efektów metabolicznych, w tym hipokaliemii.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu

Dawkowanie Ventilastin Novolizer:
Stosować wziewnie. W przypadku osób dorosłych w celu złagodzenia ostrych symptomów astmy oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, w tym skurczu oskrzeli na początku stosować 100 µg (1 dawka). W profilaktyce ataków astmy wysiłkowej lub alergicznej stosować 200 µg na 10-15 min przed narażeniem. Nie podawać więcej niż 800 µg/24h. Dzieciom w wieku 6-12 lat. w celu złagodzenia ostrych symptomów astmy na początku podawać 100 µg. W profilaktyce ataków astmy wysiłkowej lub alergicznej stosować 100 µg na 10-15 min przed narażeniem oraz kolejne 100 µg w razie potrzeby. Nie podawać więcej niż 400 µg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel