VELAXIN ER kapsułki

  • VELAXIN ER to lek stosowany doustnie w psychiatrii. Przyczynia się do złagodzenia objawów zaburzeń lękowych i depresyjnych. Ponadto przeciwdziała reemisji napadów choroby afektywnej jednobiegunowej.
  • VELAXIN ER kapsułki
Producent: Egis
Skład: wenlafaksyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
wenlafaksyna (Venlafaxinum)

Wskazania:
Podawać przy epizodach dużej depresji oraz w celu przeciwdziałania jej nawrotom. Stosować również w ramach leczenia uogólnionych zaburzeń lękowych, fobii społecznej oraz lęku napadowego z albo bez towarzyszącej agorafobii.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy leków przeciwdepresyjnych. Mechanizm działania substancji czynnej - wenlafaksyny polega przypuszczalnie na zwiększeniu czynności neuroprzekaźnikowej w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Badania przedkliniczne dowodzą, że wenlafaksyna i jej podstawowy metabolit - O-demetylowenlafaksyna (ODV) – wykazują silne właściwości inhibicyjne wobec wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Ponadto wenlafaksyna jest również słabym inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy. Co więcej wraz z ODV powoduje ograniczenie odpowiedzi beta-adrenergicznej (po jednej dawce lub leczeniu długotrwałym). Substancja czynna nie posiada powinowactwa do receptorów cholinergicznych, muskarynowych, histaminowych (H1) i alfa1-adrenergicznych w mózgu szczura in vitro. Nie blokuje również czynności MAO.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- jednoczesne stosowanie inhibitorów MAO oraz 14 dni po zakończeniu leczenia nimi
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Velaxin ER:
Stosować doustnie. Przy epizodach dużej depresji, uogólnionych zaburzeniach lękowych i fobii społecznej zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 75 mg x 1/24h. Dopuszczalne jest zwiększenie dawki do maksymalnej – 225 mg/24h (przy zaburzeniach lękowych) oraz 375 mg/24h (przy zaburzeniach depresyjnych). W przypadku lęku napadowego należy stosować 37,5 mg x 1/24h przez tydzień. Potem dawkę zwiększyć do 75 mg/24h. Nie stosować więcej niż 225 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel