VASILIP tabletki

  • VASILIP to lek doustny, który odpowiada za zmniejszenie stężenia cholesterolu całkowitego i przeciwdziałanie rozwojowi oraz powikłaniom miażdżycy. Działa na bazie symwastatyny.
  • VASILIP tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (Simvastatinum)

Wskazania:
Stosować jako środek ograniczający poziom cholesterolu oraz ryzyko zgonu z powodu choroby wieńcowej i zdarzeń ze strony systemu sercowo-naczyniowego. Preparat wskazany jeżeli zmiana diety i zwiększenie aktywności fizycznej nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Preparat działa na bazie symwastatyny, której czynny metabolit (beta-hydroksykwas) stanowi silny inhibitor reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Enzym ten odpowiada za katalizowanie konwersji HMG-CoA do mewalonianu, czyli początkowej fazy przemian przyczyniających się do wytworzenia cholesterolu. Zmniejszenie tego procesu oddziałuje na prędkość syntezowania cholesterolu. Substancja czynna ogranicza właściwy i zwiększony poziom LDL-cholesterolu (LDL-C). Prawdopodobnie dochodzi do tego wskutek ograniczenia stężenia cholesterolu VLDL (VLDL-C) oraz indukcji receptora LDL. W efekcie zmniejszeniu ulega wytwarzanie i zwiększony katabolizm LDL-C.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- schorzenia wątroby albo utrzymujący się, niewyjaśniony wzrost czynności aminotransferaz we krwi
- ciąża i okres laktacji
- równoczesne przyjmowanie silnych inhibitorów enzymu CYP3A4 (np. ketokonazolu, itrakonazolu, inhibitorów proteazy HIV, klarytromycyny, erytromycyny, telitromycyny i nefazodonu).

Dawkowanie Vasilip:
Stosować doustnie. W przypadku hipercholesterolemii na początku podawać 10-20 mg x 1/24h, wieczorem; jeżeli potrzebne jest ograniczenie poziomu cholesterolu LDL powyżej 45% na początku można stosować 20-40 mg x 1/24h, wieczorem. Przy rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii stosować 40 mg x 1/24h, wieczorem albo 80 mg w 3 dawkach podzielonych: po 20 mg rano i w południe, a wieczorem 40 mg. W celu zapobiegania zdarzeniom sercowo-naczyniowym stosować 20-40 mg x 1/24h wieczorem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel