VERCEF zawiesina

  • VERCEF jest antybiotykiem beta-laktamowym, który w wyniku blokowania syntezy błony ściany komórkowej zwalcza bakterie wywołujące m.in. zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych.
  • VERCEF zawiesina
Producent: Ranbaxy
Kategoria:Antybiotyki
Skład: cefaklor
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
cefaklor (Cefaclorum)

Wskazania:
Preparat przeznaczony jest do łagodzenia zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych (np. zapalenia gardła, ucha środkowego i zatok, zapalenia oskrzeli i płuc) oraz zakażeń układu moczowego, skóry i tkanek miękkich.

Działanie:
Lek ma postać zawiesiny przeznaczonej do stosowania doustnego. Zaliczany jest do grupy beta-laktamowych antybiotyków. Zawarty w nim cefaklor jest cefalosporyną II generacji. Wykazuje właściwości bakteriobójcze, które są skutkiem hamowania procesu syntezy błony ściany komórkowej. Zwalcza takie drobnoustroje jak: tlenowe bakterie Gram-ujemne: Haemophilus influenzae, Escherichia coli (szczepy, które nie wytwarzają beta-laktamazy), Proteus mirabilis, Klebsiella spp. oraz tlenowe bakterie Gram-dodatnie: gronkowce (także szczepy koagulazo-ujemne, koagulazo-dodatnie i szczepy wytwarzający penicylinazę), Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes (paciorkowce beta-hemolizujące grupa A.). Preparat nie obejmuje swoim działaniem takich bakterii jak: Pseudomonas spp., Acinetobacter calcoaceticus, większości entrerokoków (np. Streptococcus faecalis), przeważającej części Serratia spp., Enterobacter spp.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku

Dawkowanie Vercef zawiesina:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych stosować 250 mg co 8 h; w bardziej ciężkich zakażeniach bądź infekcjach wywołanych obecnością bardziej odpornych drobnoustrojów stosować 500 mg co 8 h. Nie należy przyjmować dawki większej niż 4g/24h. Dzieciom powyżej 1 mż. podawać zazwyczaj 20 mg/kg mc./24h w 3 dawkach podzielonych, co 8 h (zapalenie płuc i oskrzeli) bądź w 2 dawkach podzielonych, co 12 h (zakażenie ucha środkowego i gardła). Dzieciom nie podawać więcej niż 1g/24h. Okres leczenia powinien trwać przeważnie 1-2 tygodnie. Przy zakażeniach spowodowanych paciorkowcami beta-hemolizującymi stosować co najmniej przez 10 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel