VIBIN tabletki powlekane

  • VIBIN jest doustnym lekiem, który w wyniku m.in. zatrzymania owulacji i wywołania zmian w endometrium, zapobiega nieplanowanemu zachodzeniu w ciąże. Zawiera drospirenon i etynyloestradiol.
  • VIBIN tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
drospirenon (Drospirenonum), etynyloestradiol (Ethinylestradiolum)

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie preparatu u kobiet po 18 roku życia w ramach doustnej antykoncepcji.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Charakteryzuje się złożonym składem i monofazowym działaniem. Zawiera takie substancje czynne jak: drospirenon i etynyloestradiol. Preparat zabezpiecza przed zajściem w ciąże przede wszystkim dzięki zahamowaniu jajeczkowania oraz wywołania zmian w śluzówce macicy. W dawkach terapeutycznych drospirenon wykazuje właściwości antyandrogenne oraz w nieznacznym stopniu antymineralokortykosteroidowe.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- krwawienie z dróg rodnych o nieznanej etiologii
- występowanie ciężkich bądź złożonych czynników ryzyka zakrzepicy tętniczej: ciężkie nadciśnienie tętnicze, cukrzyca ze zmianami naczyniowymi, ciężka dyslipoproteinemia
- czynniki ryzyka zakrzepicy żylnej albo tętniczej: hiperhomocysteinemia, oporność na aktywowane białko C (APC), deficyt antytrombiny III, deficyt białka C, niedobór białka S, występowanie przeciwciał antyfosfolipidowych (antykardiolipidowych, antykoagulantu toczniowego)
- stan zapalny trzustki, jeżeli przebiegał z ciężką hipertrójglicerydemią
- zakrzepica żylna albo tętnicza, albo stany prodromalne
- incydent naczyniowo-mózgowy
- ciężka choroba wątroby
- zaburzenia wydolności nerek
- guzy wątroby (łagodne bądź złośliwe)
- nowotwór złośliwy hormonozależny
- migrena z ogniskowymi symptomami neurologicznymi w wywiadzie.

Dawkowanie Vibin:
Stosować doustnie. Stosować u dorosłych kobiet w dawce wynoszącej 1 tabl. x 1/24h, o stałej porze dnia. Rozpocząć przyjmowanie od tabletek żółtych, które należy stosować przez 21 dni, a później przez 7 dni zażywać tabletki białe. Pierwszą tabletkę żółtą należy zastosować w 1 dnia cyklu (krwawienia menstruacyjnego). W przypadku pominięcia tabletki: Jeżeli pominięta została tabletka z ostatniego rzędu blistra (biała), można to zignorować ze względu na to, że są to tabletki placebo. Zalecane jest jednak, usunięcie jej z blistra, aby uniknąć omyłkowego wydłużenia okresu stosowania tabletek placebo. Jeśli natomiast pominięto tabletkę z substancją czynną (żółtą) i od tego czasu upłynęło mniej niż 12 h (efektywność antykoncepcyjna nie uległa zmianie), pominiętą tabletkę należy jak najszybciej zażyć, a następną - o stałej porze.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel