VETIRA tabletki powlekane

  • VETIRA to preparat przeznaczony do stosowania doustnego. Zawiera lewetiracetam odpowiadający za działanie przeciwpadaczkowe. Zapobiega występowaniu np. napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych.
  • VETIRA tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewetiracetam (Levetiracetamum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w czasie terapii wspomagającej w przypadku: ataków toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u osób dorosłych i młodzieży od 12 roku życia z idiopatyczną padaczką uogólnioną; ataków mioklonicznych u osób dorosłych i młodzieży od 12 roku życia z młodzieńczą padaczką miokloniczną; ataków częściowych albo częściowych wtórnie uogólnionych u osób dorosłych, dzieci i niemowląt od 1 miesiąca życia z padaczką. Polecany również podczas monoterapii ataków częściowych bądź częściowych wtórnie uogólnionych u osób od 16 roku życia z nowo rozpoznaną padaczką.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonego do stosowania doustnego. Jest jednym z leków przeciwpadaczkowych. Działa na bazie lewetiracetamu, który stanowi pochodną pirolidonu. Jego mechanizmu działania nie udało się jeszcze do końca zbadać, jednak wiele wskazuje na to że jest inny niż w przypadku aktualnie dostępnych preparatów przeciwpadaczkowych. Substancja czynna nie przyczynia się do modyfikacji elementarnych właściwości komórki ani prawidłowych procesów neurotransmisji. Co więcej wpływa na poziom Ca2+ w komórkach nerwowych, w pewnym stopniu zatrzymując prądy Ca2+ typu N oraz ograniczając uwalnianie jonów Ca2+ występujących we wnętrzu komórek nerwowych. Częściowo znosi indukowane przez cynk i beta-karboliny blokowanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Vetira tabletki:
Stosować doustnie. W ramach monoterapii u osób dorosłych i młodzieży od 16 lat na początku stosować 250 mg x 2/24h i po 14 dniach stosowania powinna być zwiększona do początkowej dawki terapeutycznej wynoszącej 500 mg x 2/24h. W zależności od reakcji klinicznej, dawkę można dalej zwiększać co 14 dni o 250 mg x 2/24h. Nie stosować więcej niż 1500 mg x 2/24h. W ramach terapii wspomagającej u osób dorosłych i młodzieży (od 12 do 17 lat) o mc. większej niż 50 kg: na początku stosować 500 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel