BETALOC ZOK tabletki

  • BETALOC ZOK 50 to preparat doustny, który zawiera wybiórczego antagonistę receptorów beta1 (bursztynian metoprololu). Wykazuje właściwości przeciwarytmiczne i hipotensyjne.
  • BETALOC ZOK tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
bursztynian metoprololu (Metoprololi succinas)

Wskazania:
Preparat należy stosować w celu ograniczenia objawów nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca (choroby wieńcowej) oraz zaburzeń rytmu serca. Wskazany w ramach zapobiegania bólom migrenowym.

Działanie:
Lek ma postać tabletek o przedłużonym uwalnianiu przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi bursztynian metoprololu, który jest wybiórczym antagonistą receptorów beta1. Jego wybiórczość jest zależna od zastosowanej dawki. Dzięki wykorzystaniu postaci ZOK udało się ograniczyć maksymalny poziom preparatu w surowicy, w odróżnieniu od tradycyjnej formy tabletek. Ponadto zwiększona została wybiórczość preparatu w stosunku do receptorów beta1. Substancja czynna wykazuje nieznaczne działanie stabilizujące błonę komórkową. Posiada ujemne działanie inotropowe i chronotropowe. Lek zmniejsza albo zatrzymuje właściwości amin katecholowych wydzielanych w czasie aktywności fizycznej albo sytuacji stresowych na mięsień sercowy. Podanie dawki leczniczej metoprololu wiąże się z mniejszym oddziaływaniem na skurcz błony mięśniowej oskrzeli niż niewybiórcze beta-adrenolityki. Przy nadciśnieniu tętniczym obniża ciśnienie tętnicze krwi przez całą dobę w pozycji stojącej, leżącej oraz w czasie wysiłku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- wstrząs kardiogenny
- zespół chorego węzła zatokowego
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. albo IIIst.
- niestabilna niewydolność serca
- stosowanie preparatów o działaniu inotropowym, działającymi agonistycznie na receptory beta-adrenergiczne
- bradykardia zatokowa albo niedociśnienie tętnicze
- świeży zawał mięśnia sercowego
- znaczne zaburzenia krążenia obwodowego z ryzykiem pojawienia się zgorzeli
- ciąża

Dawkowanie Betaloc ZOK:
Stosować doustnie. W przypadku nadciśnienia tętniczego zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 50-100 mg x 1/24h; przy chorobie niedokrwiennej serca stosować 100-200 mg x 1/24h, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć albo dołączyć do leczenia preparaty z grupy azotanów. Przy zaburzeniach rytmu serca stosować 100-200 mg x 1/24h, w razie potrzeby dawkę preparatu można zwiększyć. Przy czynnościowych zaburzeniach pracy serca z napadowymi zaburzeniami rytmu: podawać 100 mg x 1/24h, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć. W celu zapobiegania migrenie stosować 100-200 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel