Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

BIOMENTIN tabletki

  • BIOMENTIN to lek działający na bazie chlorowodorku memantyny (antagonisty receptora NMDA (kwasu N-metylo-D-asparaginowego)). Działa łagodząco na dolegliwości związane z chorobą Alzheimera.
  • BIOMENTIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek memantyny (Memantini hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie leku w przypadku choroby Alzheimera o nasileniu przeciętnie ciężkim do ciężkiego.

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie chlorowodorku memantyny, która jest napięciozależnym, o przeciętnym powinowactwie, niekompetytywnym antagonistą receptora NMDA (kwasu N-metylo-D-asparaginowego). Odpowiada za zmianę skutków patologicznie podwyższonego poziomu glutaminianu, które mogą być przyczyną zaburzeń czynności komórek nerwowych. Badania dotyczące pacjentów ze średnio ciężką albo ciężką postacią choroby Alzheimera, dowodzą pozytywnego oddziaływania leku na ich stan w odróżnieniu od podawanego placebo. Przyjmowanie memantyny przyczynia się do uzyskania poprawy parametrów funkcji poznawczych, ogólnej oceny klinicznej oraz codziennego funkcjonowania.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu

Dawkowanie Biomentin:
Stosować doustnie u osób dorosłych, niezależnie od posiłków. Najwyższa odpuszczalna dawka wynosi 20 mg/24h. W celu ograniczenia prawdopodobieństwa pojawienia się skutków ubocznych, w ciągu pierwszych 21 dni kuracji zaleca się stopniowe zwiększanie dawki o 5 mg na 7 dni, aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej. Stosować zgodnie z poniższym schematem postępowania: 1. tydzień (dzień 1. - 7.): 5 mg x 1/24h przez 7 dni; 2. tydzień (dzień 8. - 14.): 10 mg x 1/24h przez 7 dni; 3. tydzień (dzień 15. - 21.): 15 mg x 1/24h przez 7 dni; począwszy od 4. tygodnia (od dnia 22.): 20 mg x 1/24h. W ramach podtrzymywania należy stosować 20 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel