BRILIQUE tabletki

  • BRILIQUE to lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zawiera tikagrelor, który skutecznie zapobiega występowaniu zdarzeń o charakterze sercowo-naczyniowym (przy ostrym zespole wieńcowym).
  • BRILIQUE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
tikagrelor (Ticagrelor)

Wskazania:
Preparat należy stosować w połączeniu z kwasem acetylosalicylowym jako środek przeciwdziałający zdarzeniom sercowo-naczyniowym u osób dorosłych z ostrym zespołem wieńcowym (niestabilna dławica piersiowa, zawał mięśnia sercowego bez uniesienia odcinka ST albo z uniesieniem odcinka ST).

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawiera tikagrelor, który jest inhibitorem agregacji trombocytów. Stanowi selektywnego antagonistę receptora adenozynodifosforanowego (ADP). Odwracalnie oddziałuje na receptor płytkowy ADP P2Y12, przeciwdziałając pobudzeniu i agregacji płytek pozostawiającej w zależności od ADP. Nie stwierdzono jego oddziaływania na miejsce wiązania ADP. Wchodzi w interakcję z receptorem płytkowym ADP P2Y12 dzięki czemu zabezpiecza przekazywaniu sygnału. Po zastosowaniu doustnym ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego. Swoje najwyższe stężenie osiąga w ciągu 1,5 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- ciąża i okres laktacji
- czynne krwawienie patologiczne
- krwotok śródczaszkowy
- zaburzenia czynności wątroby
- równoczesne przyjmowanie silnych inhibitorów CYP3A4 (np. klarytromycyny, nefazodonu, rytonawiru, ketokonazolu, atazanawiru).

Dawkowanie Brilique:
Stosować doustnie bez względu na posiłki. Na początku leczenia należy stosować pojedynczą dawkę nasycają 180 mg. Później kontynuować dawką 90 mg x 2/24h. U osób stosujących tikagrelor podawać również kwas acetylosalicylowy (ASA) w dawce 75-150 mg, jeżeli nie jest to przeciwwskazane. Lek podawać przez około rok.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel