ALPHAGAN krople do oczu

  • ALPHAGAN jest preparatem mającym wpływ na narządy wzroku. Jego działanie polega na obniżeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Stosowany głównie u pacjentów z nadciśnieniem ocznym.
  • ALPHAGAN krople do oczu
Producent: Allergan
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
winian brimonidyny (brimonidini tartras)

Wskazania:
Lek obniżający ciśnienie w gałkach ocznych, może być stosowany w skojarzeniu z innymi preparatami tego typu. Zazwyczaj używany jest w leczeniu podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem ocznym.

Działanie:
Preparat zmniejsza ciśnienie śródgałkowe przez ograniczenie produkcji cieczy wodnistej i zwiększenie odpływu naczyniówkowo-twardówkowego. Jest selektywnym agonistą receptora alfa2-adrenergicznego do stosowania miejscowego. Podobieństwo preparatu do receptorów alfa1-adrenergicznych jest 1000x mniejsze w porównaniu z podobieństwem do receptorów alfa2, przez co lek nie przyczynia się do rozszerzenia źrenic ani skurczu naczyń włosowatych przeszczepów ksenogenicznych siatkówki ludzkiej. Preparat obniża ciśnienie śródgałkowe, w niewielkim stopniu wpływając na czynność układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego. Lek wykazuje szybki początek działania, a maksymalne działanie hipotensyjne występuje 2 h po podaniu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- noworodki i dzieci poniżej 2 lat
- nednoczesne stosowanie inhibitorów MAO
- jednoczesne stosowanie leków przeciwdepresyjnych, które wpływają na przewodnictwo noradrenergiczne

Dawkowanie Alphagan:
Pacjenci dorośli zażywać 1 kroplę do chorego oka co 12 godzin. Bezpośrednio po zaaplikowaniu preparatu należy ucisnąć worek łzowy w kącie przyśrodkowym oka na przez ok. minutę. W przypadku stosowania innych preparatów do oczu, zaleca się odczekanie co najmniej 5 minut do podania następnego leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel