ALFADIOL kapsułki

  • ALFADIOL jest preparatem zwiększającym i uzupełniającym stężenie wapnia we krwi. Zalecany we wszelkich chorobach wywołanych niedoborem wapnia, jak np. osteoporoza, krzywica, niedoczynność tarczyc.
  • ALFADIOL kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
alfakalcydol (alfacalcidolum)

Wskazania:
Preparat polecany pacjentom z zaburzoną gospodarką wapniową w chorobach takich, jak: przewlekła niewydolność nerek, osteodystrofia nerkowa, zespoły nerczycowe u dzieci po długotrwałym leczeniu glikokortykosteroidami, krzywica i osteomalacja oporne na witaminę D, starcza i pomenopauzalna osteoporoza z równoczesnym niedoborem witaminy D lub jej czynnych metabolitów, niedoczynność przytarczyc, hipokalcemia (zwłaszcza u pacjentów z chorobami prowadzącymi do upośledzenia hydroksylacji witaminy D w nerkach).

Działanie:
Preparat zawiera alfakalcydol - pochodną cholekalcyferolu hydroksylowaną w pozycji 1, która omija etap hydroksylacji zachodzący w nerkach. Również analog witaminy D. Kalcytriol uruchamia procesy prowadzące do podniesienia ilości wapnia we krwi, poprzez nasilenie syntezy białka transportującego wapń ze światła przewodu pokarmowego do krwi oraz nasilenie resorpcji zwrotnej wapnia w kanalikach nerkowych. Do aktywacji do kalcytriolu konieczna jest jedynie hydroksylacja w wątrobie. Powstający w wyniku aktywacji kalcytriol, obok parathormonu i kalcytoniny, jest główną przyczyną regulującą przemianę wapnia w organizmie. Przy zapewnieniu wystarczającej podaży wapnia, prowadzi do intensyfikacji procesu wbudowywania wapnia w strukturę tkanki kostnej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na alfakalcydol, pozostałe składniki preparatu, orzeszki ziemne lub soję
- hiperkalcemia, hiperfosfatemia (z wyjątkiem występującej w przebiegu niedoczynności przytarczyc), hipermagnezemia, hiperkalciuria samoistna
- osteomalacja w następstwie zatrucia glinem
- przedawkowanie i zatrucie witaminą D
- kamica nerkowa wapniowa
- ciężkie uszkodzenie wątroby

Dawkowanie Alfadiol:
Dawkę zarządza lekarz prowadzący na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel