ALLERGOVIT zawiesina do wstrzykiwania

  • ALLERGOVIT jest specjalnym preparatem odczulającym stosowanym w alergiach, które są niemożliwe do usunięcia za sprawą alergenów obecnych w ciele pacjenta. Terapia obejmuje róże alergie, jak np. te powodujące katar sienny czy zapalenie spojówek.
  • ALLERGOVIT zawiesina do wstrzykiwania
Producent: Allergopharma
Kategoria:Alergia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ekstrakty alergenów (collectis allergen)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w immunoterapii swoistej – odczulaniu – w trwałych dolegliwościach alergicznych spowodowanych przez alergeny niemożliwe do wyeliminowania ze środowiska pacjenta, występujące np. w alergicznej astmie oskrzelowej lub alergicznym zapaleniu spojówek.

Działanie:
Preparat jest wyciągiem alergenowym, adsorbowanym na wodorotlenku glinu, co pozwala na stopniowe uwalnianie substancji czynnych. Standaryzowane wyciągi alergenowe pochodzenia roślinnego. Alergeny znajdujące się w leku zostały zmodyfikowane w ramach obniżenia ich reaktywności z przeciwciałami klasy IgE. Tym sposobem obniżona została aktywacja komórek tucznych i bazofili oraz uwalnianie mediatorów zapalnych odpowiedzialnych za wyzwalanie reakcji alergicznych. Reaktywność z limfocytami T i immunogenność alergoidów zostały zachowane. Po podaniu podskórnym substancje czynne są wchłaniane przez komórki prezentujące antygeny w skórze, komórki dendryczne i makrofagi, a następnie przetwarzane i prezentowane limfocytom typu B i T.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji pomocniczych
- niedostatecznie kontrolowana bądź lekko ciężka do ciężkiej astma (GINA III/IV) - pomimo odpowiedniej terapii FEV1<70% wartości należnej
- nieodwracalne zmiany narządu, w którym zachodzi reakcja alergiczna (np. rozedma płuc, rozstrzenie oskrzeli)
- choroby zapalne/związane z gorączkowaniem, choroby ciężkie ostre lub przewlekłe (także nowotworowe)
- istotna klinicznie niewydolność serca/krążenia - przy chorobach sercowo-naczyniowych zwiększone ryzyko działań niepożądanych po podaniu adrenaliny
- leczenie ß-blokerami (miejscowe lub uogólnione)
- stwardnienie rozsiane
- choroby układu immunologicznego (np. choroby autoimmunologiczne, choroby kompleksów immunologicznych, defekty immunologiczne)
- czynna gruźlica płuc
- ciężkie zaburzenia psychiczne

Dawkowanie Allergovit:
Dawka jest zarządzana indywidualnie wobec każdego pacjenta przez lekarza prowadzącego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel