ALVESCO aerozol

  • ALVESCO to lek oddziałujący na układ oddechowy o właściwościach przeciwzapalnych. Dzięki swojemu działaniu używany jest w leczeniu przewlekłej astmy oskrzelowej.
  • ALVESCO aerozol
Producent: Takeda Polska
Skład: cyklezonid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
cyklezonid (ciclesonidum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w leczeniu przewlekłej astmy oskrzelowej u pacjentów powyżej 12 roku życia.

Działanie:
Preparat ma miejscowe działanie przeciwzapalne za sprawą glikoktykosteroidu. Wykazano, że leczenie wziewnym cyklezonidem redukuje napływ komórek zapalnych oraz stężenie mediatorów zapalnych w plwocinie indukowanej. Badania wykazały, że leczenie cyklezonidem powodują poprawę czynności płuc oraz poprawę kontroli objawów astmy oraz obniżają potrzebę stosowania wziewnych ß2-mimetyków. Po zażyciu wziewnym ulega w płucach konwersji enzymatycznej do czynnego metabolitu. U pacjentów z nadreaktywnością oskrzeli obniża reakcję dróg oddechowych na monofosforan adenozyny. Cyklezoid posiada małe podobieństwo do receptora glikokortykosteroidowego. Preparat osłabia wczesną i późną fazę reakcji na alergen we wziewnej próbie prowokacyjnej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na cyklezonid lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu

Dawkowanie Alvesco:
Wziewnie. Lek dla pacjentów powyżej 12 roku życia. Standardowa dobowa ilość zażywana jednorazowo zawiera 160 µg. Dawka taka powinna być skuteczny w zdecydowanej większości przypadków. W przypadku pacjentów z ostrą astmą dobowa dawka podawana jest 2x po 320 µg. Dawka taka przynosi obniżenie występowania nasilenia objawów, jednak nie poprawia czynności płuc. Przed zastosowaniem leku zaleca się konsultację z odpowiednim lekarzem specjalistą, bowiem dawka powinna być dobrana indywidualnie na podstawie stanu klinicznego pacjenta. Możliwe jest zażywanie mniejszych skutecznych dawek niż standardowe.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel