AMLODIPINUM 123RATIO tabletki

  • AMLODIPINUM 123RATIO jest lekiem mającym wpływ na układ sercowo naczyniowy o właściwościach zmniejszających ciśnienie tętnicze krwi oraz rozkurczających naczynia krwionośne. Zalecany jest jako podstawowy lek w nadciśnieniu tętniczym.
  • AMLODIPINUM 123RATIO tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amlodypina (amlodipinum)

Wskazania:
Preparat ma zastosowanie w profilaktyce u pacjentów mającym problem z nadciśnieniem tętniczym, naczynioskurczową dławicą piersiową i stabilną dławicą skurczową.

Działanie:
Preparat zawiera antagonistę wapnia z grupy pochodnych dihydropirydyny. Działa przeciwnadciśnieniowo poprzez bezpośredni wpływ rozkurczający na mięśnie gładkie naczyń. Amlodypina zatrzymuje transport jonów wapniowych do komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych i komórek mięśnia sercowego. Minimalizuje niedotlenienie mięśnia serca poprzez dwa mechanizmy: poszerza duże tętnice i tętniczki wieńcowe w miejscach niezmienionych, jak i zmienionych z powodu niedokrwienia - działanie to podnosi zaopatrzenie w tlen u chorych ze skurczem naczyń wieńcowych; poszerza tętniczki obwodowe, zmniejszając w ten sposób całkowity opór obwodowy (obciążenie następcze) - ponieważ ilość skurczów serca pozostaje niezmieniona, działanie to redukuje zużycie energii przez mięsień sercowy i jego zapotrzebowanie na tlen.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amlodypinę, inne pochodne dihydropirydyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie niedociśnienie. Wstrząs, w tym wstrząs kardiogenny
- zwężenie drogi odpływu z lewej z lewej komory serca
- niestabilna dławica piersiowa po przebytym ostrym zawale mięśnia sercowego

Dawkowanie Amlodipinum 123Ratio:
Doustnie. Standardowa dawka wynosi 1 mg raz na dobę. Zaleca sie jednak przed zażyciem leku konsultację z lekarzem i ustalenie indywidualnej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel