AMLODIPINE BLUEFISH tabletki

  • AMLODIPINE BLUEFISH jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy. Posiada działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi oraz rozkurczające naczynia krwionośne. Lek stosowany głównie w nadciśnieniu tętniczym.
  • AMLODIPINE BLUEFISH tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amlodypina (amlodipinum)

Wskazania:
Lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, naczynioskurczowej dławicy piersiowej typu Prinzmetala oraz stabilnej dławicy piersiowej.

Działanie:
Preparat jest antagonistą z klasy pochodnych dihydropirydyny. Amlodypina blokuje transport jonów wapniowych do komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych i komórek mięśnia sercowego. Działa przeciwnadciśnieniowo poprzez bezpośredni wpływ rozkurczający na mięśnie gładkie naczyń. Obniża niedotlenienie mięśnia serca za sprawą dwóch dróg działania: rozszerza duże tętnice i tętniczki wieńcowe zarówno w obszarach niezmienionych, jak i zmienionych w skutek niedokrwienia - działanie to zwiększa zaopatrzenie w tlen u chorych ze skurczem naczyń wieńcowych; rozszerza tętniczki obwodowe, obniżając w ten sposób całkowity opór obwodowy - ponieważ częstość skurczów serca pozostaje niezmieniona działanie to zmniejsza zużycie energii przez mięsień sercowy i jego zapotrzebowanie na tlen.; (dławica piersiowa Prinzmetala).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amlodypinę, inne pochodne dihydropirydyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie niedociśnienie
- wstrząs, w tym wstrząs kardiogenny
- zwężenie drogi odpływu z lewej z lewej komory serca
- niestabilna hemodynamicznie niewydolność serca po ostrym zawale mięśnia sercowego

Dawkowanie Amlodipine Bluefish:
Doustnie. Dawka zazwyczaj wynosi 5 mg na raz na dobę. Maksymalna dobowa dawka nie powinna przekraczać 10 mg. Stosowanie leku u dzieci wymaga konsultacji z lekarzem i dostosowania odpowiedniej dawki do wieku, masy ciała oraz stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel