AMLESSA tabletki

  • AMLESSA to preparat oddziałujący na układ sercowo naczyniowy o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Znalazł zastosowanie w zwalczaniu samoistnego nadciśnienia tętniczego.
  • AMLESSA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
peryndopryl, amlodypina (perindoprilum, amlodipinum)

Wskazania:
Lek jest stosowany w terapiach leczących stabilną chorobę wieńcową lub samoistne nadciśnienie tętnicze, jako profilaktyka zastępcza wobec pacjentów u których dolegliwości są kontrolowane w czasie równoczesnego stosowania peryndoprylu i amlodypiny, w identycznych ilościach jak w preparacie Amlessa.

Działanie:
Lek złożony, który składa się z inhibitorów konwertazy angiotensyny i jest antagonistę wapnia. Amlodypina rozszerza tętniczki obwodowe, co minimalizuje całkowity opór obwodowy; odciążenie serca zmniejsza zużycie energii przez mięsień sercowy oraz zapotrzebowanie na tlen. Amlodypina prawdopodobnie rozszerza także główne tętnice wieńcowe oraz tętniczki wieńcowe; rozszerzenie naczyń zwiększa dopływ tlenu do mięśnia sercowego u pacjentów z napadem dławicy piersiowej typu Prinzemetala. Amlodypina blokuje napływ jonów wapnia do mięśni serca i naczyń. Sposób działania przeciwnadciśnieniowego wynika z bezpośredniego działania zwiotczającego mięśnie gładkie naczyń. Peryndopryl zmniejsza obwodowy opór naczyniowy, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego, w konsekwencji zwiększenie przepływu obwodowego, bez wpływu na częstość pracy serca. Peryndopryl jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę I do angiotensyny II. Zablokowanie aktywności ACE prowadzi do zmniejszenia ilości angiotensyny II w osoczu, prowadząc do podniesienia aktywności reninowej osocza i obniżenia produkcji aldosteronu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl, inne inhibitory ACE, amlodypinę, inne dihydropirydyny lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych
- obrzęk naczynioruchowy, związany z wcześniejszym podawaniem inhibitorów ACE w wywiadzie
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- II i III trymestr ciąży
- ciężkie niedociśnienie
- wstrząs, w tym wstrząs kardiogenny
- zwężenie drogi odpływu z lewej komory serca
- hemodynamicznie niestabilna niewydolność serca po przebytym ostrym zawale mięśnia sercowego

Dawkowanie Amlessa:
Doustnie. Zażywać najlepiej rano, przed posiłkiem w ilości 1 tabletki raz na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel