AMLATOR tabletki

  • AMLATOR to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy o szerokim działaniu: zmniejszenie stężenia złego oraz podwyższenie dobrego cholesterolu, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego.
  • AMLATOR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amlodypina, atorwastatyna (amlodipinum, atorvastatinum)

Wskazania:
Preparat o szerokim zastosowaniu w leczeniu zastępczym pacjentów, których stan jest w odpowiedni sposób kontrolowany za pomocą podawanych równoczesnie amlodypiny i atorwastatyny w identycznych ilościach, jak w preparacie złożonym. Preparat zalecany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego u pacjentów dorosłych z przewlekłą stabilną chorobą niedokrwienną serca (lub bez niej), również z chorobami współistniejącymi, jak: przeciwdziałąnie zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów dorosłych, u których prawdopodobieństwo pojawienia się pierwszego zdarzenia jest wysokie, łącznie z działaniami mającymi za zadanie likwidację innych czynników ryzyka; homozygotyczna hipercholesterolemia rodzinna; pierwotna hipercholesterolemia (heterozygotyczna hipercholesterolemia rodzinna lub złożona hipercholesterolemia).

Działanie:
Preparat to mieszanka leku hipolipemizującego z antagonistą wapnia. Zmniejsza produkcję LDL i liczbę cząsteczek LDL, powoduje nasilone i utrzymujące się zwiększenie aktywności receptora LDL oraz korzystnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL. Obniża ilość cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy zazwyczaj nie reagowali na leczenie zmniejszające stężenie lipidów we krwi. Atorwastatyna jest selektywnym, kompetycyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA - enzymu odpowiedzialnego za przekształcenie 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Obniża ilość cholesterolu i lipoprotein we krwi przez blokowanie aktywności reduktazy HMG-CoA, prowadząc do obniżenia syntezy cholesterolu w wątrobie i zwiększając ilość receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, nasilając w ten sposób wychwyt i katabolizm LDL.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na atorwastatynę lub inne statyny, na amlodypinę lub inne pochodne dihydropirydyny lub na substancje pomocnicze preparatu
- ciężkie nadciśnienie tętnicze
- wstrząs (w tym kardiogenny)
- zwężenie drogi odpływu lewej komory
- hemodynamicznie niestabilna niewydolność serca po zawale serca
- czynna choroba wątroby lub niewyjaśniona, trwale zwiększona aktywność aminotransferaz we krwi przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy (GGN)
- ciąża
- okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym, niestosujące skutecznych metod antykoncepcji

Dawkowanie Amlator:
Doustnie. Lek jest preparatem złożonym o szerokim zastosowaniu, dlatego przed zażyciem należy skonsultować używanie leku z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel