AMOKSIKLAV QUICKTAB tabletki

  • AMOKSIKLAV QUICKTAB jest antybiotykiem stosowanym w zakażeniach o właściwościach przeciwinfekcyjnych i bakteriobójczych. Preparat ma szerokie zastosowanie w różnego rodzaju zakażeniach, np. zakażenia dróg oddechowych, skóry i tkanek miękkich.
  • AMOKSIKLAV QUICKTAB tabletki
Producent: Sandoz
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwas klawulanowy, amoksycylina (acidum clavulanicum, amoxicillinum)

Wskazania:
Lek stosowany w leczeniu wielu zakażeń spowodowanych przez bakterie: pozaszpitalne zapalenie płuc, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zakażenia skóry i tkanek miękkich - zwłaszcza zapalenie tkanki łącznej, ciężki ropień okołozębowy z szerzącym się zapaleniem tkanki łącznej, zakażenia kości i stawów - zwłaszcza zapalenie kości i szpiku, ostre bakteryjne zapalenie zatok, ostre zapalenie ucha środkowego, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, zakażenia po ukąszeniach zwierząt.

Działanie:
Na preparat składa się amoksycylina, która jest półsyntetyczną penicyliną zatrzymując aktywność jednego lub więcej enzymów, budującego integralny element strukturalny ściany komórkowej bakterii. Zablokowanie syntezy peptydoglikanu powoduje osłabienie ściany komórkowej, po czym następuje zazwyczaj liza komórki i śmierć bakterii. Amoksycylina jest wrażliwa na rozkład przez ß-laktamazy wytwarzane przez oporne bakterie, dlatego spektrum działania samej amoksycyliny nie zawiera organizmów wytwarzających te enzymy. Zawarty również w preparacie kwas klawulanowy jest związkiem ß-laktamowym o strukturze podobnej do penicylin. Unieczynnia niektóre ß-laktamazy, przeciwdziałając w ten sposób unieczynnieniu amoksycyliny. Sam kwas klawulanowy nie wykazuje znaczącego klinicznie działania przeciwbakteryjnego. Drobnoustroje podatne na lek, to wybrane bakterie tlenowe Gram-dodatnie, tlenowe bakterie Gram-ujemne oraz bakterie beztlenowe.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amoksycylinę, kwas klawulanowy, na którąkolwiek z penicylin oraz na którąkolwiek substancję pomocniczą
- wystąpienie w przeszłości ciężkiej natychmiastowej reakcji nadwrażliwości (tj. anafilaksji) na inny lek ß-laktamowy (np. cefalosporynę, karbapenem lub monobaktam)
- wystąpienie w przeszłości żółtaczki lub zaburzeń czynności wątroby spowodowanych przez amoksycylinę lub kwas klawulanowy

Dawkowanie Amoksiklav Quicktab:
Doustnie. Przed zażyciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, który zarządzi indywidualną dawkę na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel