AMPRIL tabletki

  • AMPRIL to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Jego podstawowym zastosowaniem jest leczenie nadciśnienia tętniczego różnego pochodzenia.
  • AMPRIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (ramimprilum)

Wskazania:
Podstawową właściwością preparatu jest leczenie nadciśnienia tętniczego. Jednak preparat można stosować również w leczeniu chorób nerek(początkowe stadium glomerulopatii cukrzycowej stwierdzone na podstawie występowania mikroalbuminurii, jawna glomerulopatia cukrzycowa stwierdzona na podstawie białkomoczu u pacjentów z przynajmniej jednym czynnikiem ryzyka sercowo-naczyniowego, jawna glomerulopatia cukrzycowa o etiologii innej niż cukrzycowa stwierdzona na podstawie białkomoczu ?3 g/dobę), leczenie objawowej niewydolności serca, profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego(u pacjentów z jawną chorobą układu sercowo-naczyniowego o etiologii miażdżycowej lub z cukrzycą i przynajmniej jednym sercowo-naczyniowym czynnikiem ryzyka), profilaktyka wtórna u pacjentów po ostrym zawale mięśnia sercowego(zmniejszenie umieralności w ostrej fazie zawału u pacjentów z objawami klinicznymi niewydolności serca - preparat należy włączyć do leczenia w okresie >48 h od wystąpienia ostrego zawału mięśnia sercowego).

Działanie:
Preparat zawiera ramipryl, który jest przemienia się w czynny metabolit (ramiprylat), czyli inhibitor ACE - enzym katalizujący przekształcenie się angiotensyny I do wazopresyny angiotensyny II oraz rozpad bradykininy działającej naczyniorozkurczowo. Ograniczenie produkcji angiotensyny II i blokowanie rozpadu bradykininy skutkuje rozszerzeniem naczyń. Zażycie ramiprylu prowadzi do obniżenia produkcji aldosteronu. Wobec pacjentów z nadciśnieniem tętniczym prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego w pozycji leżącej i stojącej bez kompensacyjnego wzrostu częstości pracy serca.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ramipryl, inne inhibitory ACE lub pozostałe składniki preparatu
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie (dziedziczny, idiopatyczny, wywołany uprzednim stosowaniem inhibitorów ACE lub antagonistów receptora angiotensyny II)
- pozaustrojowe procedury lecznicze prowadzące do kontaktu krwi z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym
- istotne obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki
- II i III trymestr ciąży
- nie stosować u pacjentów z niedociśnieniem lub niestabilnych hemodynamicznie

Dawkowanie Ampril:
Doustnie. Zaleca się ustalenie indywidualnej dawki przez lekarza specjalistę na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel