ANDEPIN kapsułki

  • ANDEPIN to preparat oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwdepresyjnym. Stosowany jest głównie w leczeniu stanów psychicznych wywołujących depresję.
  • ANDEPIN kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
fluoksetyna (fluoxetinum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie głównie w terapiach zaburzeń depresyjnych, ale może być też stosowany w leczeniu bulimii oraz nerwicy natręctw.

Działanie:
Preparat jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny o działaniu przeciwdepresyjnym. Nie posiada podobieństwa do innych receptorów: serotoninergicznych, dopaminergicznych, histaminowych, alfa1-andreganicznych, alfa2-andreganicznych i ß-adrenergicznych, muskarynowych i receptorów GABA.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na fluoksetynę lub którykolwiek składnik leku
- fluoksetyna nie może być podawana jednocześnie z inhibitorami MAO zarówno selektywnymi jak i odwracalnymi, ponieważ powodować może objawy podobne do objawów zespołu serotoninowego
- w przypadku wystąpienia takich objawów pomocne może być podanie cyproheptadyny lub dantrolenu
- w wyniku interakcji fluoksetyny z inhibitorami MAO mogą wystąpić takie objawy jak: hipertermia, sztywność, zaburzenia ze strony układu autonomicznego, mioklonie, zaburzenia koordynacji ruchowej, rozchwianie emocjonalne, na które składają się: drażliwość, splątanie oraz ekstremalne pobudzenie prowadzące czasami do delirium lub śpiączki. Dlatego fluoksetyna nie może być stosowana razem z lekami typu inhibitory MAO i co najmniej 14 dni po zakończeniu przyjmowania inhibitorów MAO
- okres po zakończeniu przyjmowania fluoksetyny a rozpoczęciem stosowania inhibitorów MAO powinien wynosić co najmniej 5 tygodni

Dawkowanie Andepin:
Doustnie. Dawkowanie należy skonsultować z lekarzem specjalistą, który dobierze indywidualny proces terapii, stosowny do rodzaju choroby i stanu pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel