ATRACTIN 123RATIO tabletki powlekane

  • ATRACTIN 123RATIO jest środkiem mającym oddziaływanie na układ sercowo-naczyniowy. Posiada działanie zmniejszające stężenie cholesterolu całkowitego, stężenie złego i podwyższające poziom dobrego cholesterolu i zmniejsza stężenie trójglicerydów.
  • ATRACTIN 123RATIO tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
Preparat ma zastosowanie głównie w leczeniu hipercholesterolemii. Zmniejsza stężenie cholesterolu LDL, cholesterolu całkowitego, trójglicerydów i apolipoproteiny B u pacjentów powyżej 10 roku życia z hipercholesterolemią rodzinną i pierwotną oraz hiperlipidemią mieszaną. W przypadkach, gdy inne metody terapii niefarmakologicznych są nieskuteczne. Lek można również stosować w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, jako środek zapobiegający incydentom sercowo-naczyniowym.

Działanie:
Lek który działa jako selektywny, kompetycyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA, enzymu odpowiedzialnego za przekształcenie 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Zawarta w preparacie atorwastatyna obniża ilość cholesterolu i lipoprotein w surowicy przez blokowanie aktywności reduktazy HMG-CoA, co w efekcie zmniejsza syntezę cholesterolu w wątrobie i prowadzi do zwiększenia liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, nasilając w ten sposób wychwyt i katabolizm LDL. Redukuje produkcję LDL i liczbę cząsteczek LDL, powodując nasilone i utrzymujące się zwiększenie aktywności receptora LDL oraz zmienia na korzyść jakość krążących cząsteczek LDL. Obniża ilość cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy nie reagowali na standardowe leczenie zmniejszające stężenie lipidów we krwi. Atorwastatyna zwiększa stężenie cholesterolu-HDL i apolipoproteiny A1 oraz zmniejsza stężenie triglicerydów (14-33%)chol, esterolu całkowitego (30-46%), cholesterolu-LDL (41-61%) i apolipoproteiny B (34-50%). Wykazano, że obniżenie stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL i apolipoproteiny B zmniejsza ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych i śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby lub utrzymująca się zwiększona aktywność aminotransferaz w surowicy krwi, przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy, o niewyjaśnionej przyczynie
- ciąża, okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym, które nie stosują odpowiednich metod zapobiegania ciąży

Dawkowanie Atractin 123Ratio:
Ilość oraz częstotliwość podawania leku ustala indywidualnie lekarz specjalista.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel