ATORVASTATIN GENOPTIM tabletki powlekane

  • ATORVASTATIN GENOPTIM to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy o działaniu zmniejszającym stężenie cholesterolu całkowitego oraz stężenie trójglicerydów, podwyższającym stężenie dobrego i obniżającym złego cholesterolu.
  • ATORVASTATIN GENOPTIM tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
Preparat ma zastosowanie w:
- hipercholesterolemia: najlepiej równocześnie stosować też dietę, w celu zmniejszenia nadmiernej ilości cholesterolu LDL (LDL-C), apolipoproteiny B lub triglicerydow, cholesterolu całkowitego, u pacjentów powyżej 10 lat z pierwotną hipercholesterolemią, heterozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną lub mieszaną hiperlipidemią w przypadkach, kiedy dieta, wysiłek fizyczny oraz inne preparaty nie pomagają,
- zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym: u pacjentów, u których ryzyko pierwszego zdarzenia sercowo-naczyniowego jest wysoce prawdopodobne, jako uzupełnienie korygowania innych czynników ryzyka.

Działanie:
Preparat jest selektywnym, kompetycyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA, enzymu odpowiedzialnego za przekształcenie 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Zawarta w leku atorwastatyna obniża ilość cholesterolu i lipoprotein w surowicy poprzez zatrzymanie aktywności reduktazy HMG-CoA, przez co zmniejsza syntezę cholesterolu w wątrobie. Atrowastatyna równocześnie podnosi ilość receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, potęgując tym sposobem wychwyt i katabolizm LDL. Obniża produkcję LDL i liczbę cząsteczek LDL, powodując wzmocnione i utrzymujące się zwiększenie aktywności receptora LDL oraz korzystnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL. Obniża ilość cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy w większości przypadków nie odpowiadają na terapię lekami obniżającymi stężenie lipidów. Atorwastatyna zwiększa stężenie cholesterolu-HDL i apolipoproteiny A1 oraz obniża ilość cholesterolu całkowitego (30-46%), cholesterolu-LDL (41-61%), apolipoproteiny B (34-50%) i triglicerydów (14-33%). Wykazano, że zmniejszenie ilości cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL i apolipoproteiny B redukuje prawdopodobieństwo incydentów sercowo-naczyniowych i zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na atorwastatynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby lub z utrzymujące się, niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy (3 razy przekraczające górną granicę wartości uznanych za prawidłowe)
- ciąża i okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym, które nie stosują odpowiednich środków antykoncepcyjnych

Dawkowanie Atorvastatin Genoptim:
Doustnie. Dawkowanie ustala indywidualnie lekarz specjalista.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel