ATORGAMMA tabletki powlekane

  • ATORGAMMA to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy. Działa poprzez zmniejszenie stężenie cholesterolu całkowitego oraz obniżenie stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Stosuje się go w celu zmniejszenia stężenia lipidów we krwi.
  • ATORGAMMA tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
Preparat ma dwa zastosowania:
- przeciwdziałąnie chorobom sercowo-naczyniowym: przeciwdziałanie zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów, wobec których prawdopodobieństwo pierwszego zdarzenia jest wysokie, wraz z działaniami mającymi na celu ograniczenie pozostałych czynników ryzyka,
- hipercholesterolemia: pomocnicze leczenia dietetyczne w celu ograniczenia podwyższonego stężenia całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, apolipoproteiny B i triglicerydów u pacjentów z hipercholesterolemią pierwotną ( w tym heterozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną, lub z hiperlipidemią złożoną).

Działanie:
Preparat to selektywny, kompetycyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA - enzymu odpowiedzialnego za przekształcenie 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Atorwastatyna obniża ilość cholesterolu całkowitego (30-46%), cholesterolu-LDL (41-61%), apolipoproteiny B (34-50%) i triglicerydów (14-33%) oraz podnosi cholesterolu-HDL i apolipoproteiny A1. Badania wykazały zmniejszenie ilości cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL i apolipoproteiny B zmniejsza ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych i śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych. Atorwastatyna obniża ilość cholesterolu i lipoprotein we krwi przez blokowanie aktywności reduktazy HMG-CoA, co w skutku obniża syntezę cholesterolu w wątrobie i prowadzi do podnosi ilość receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, potęgując przez to wychwyt i katabolizm LDL. Obniża produkcję LDL i ilość cząsteczek LDL, powoduje nasilone i utrzymujące się podwyższenie aktywności receptora LDL oraz korzystnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL. Obniża ilość cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy normalnie nie reagowali na terapie zmniejszające stężenie lipidów we krwi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby lub niewyjaśniona, trwale zwiększona aktywność aminotransferaz we krwi przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy
- ciąża
- okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym, niestosujące skutecznych metod antykoncepcji

Dawkowanie Atorgamma:
Doustnie. Dawkowanie ustalić podczas konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel