ATORVASTATIN BLUEFISH tabletki powlekane

  • ATORVASTATIN BLUEFISH jest lekiem wpływającym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach zmniejszających stężenie złego i zwiększających stężenie dobrego cholesterolu, zmniejszających stężenie trójglicerydów oraz stężenie cholesterolu całkowitego.
  • ATORVASTATIN BLUEFISH tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
Lek należy stosować w przypadku:
- przeciwdziałanie chorobom sercowo-naczyniowym: pacjenci z wysokim ryzykiem wystąpienia pierwszego zdarzenia sercowo-naczyniowego, jako uzupełnienie korygowania innych czynników ryzyka,
- hipercholesterolemia: podczas stosowania leku należy również praktykować odpowiednio dobraną dietę, w celu redukcji stężenia apolipoproteiny B, triglicerydow, cholesterolu LDL (LDL-C) lub cholesterolu całkowitego, u pacjentów powyżej 10 roku życia z heterozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną, pierwotną hipercholesterolemią lub mieszaną hiperlipidemią w przypadkach, kiedy inne metody, głównie niefarmakologiczne, nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Działanie:
Środek to selektywny, kompetycyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA, enzymu odpowiedzialnego za przekształcenie 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Atorwastatyna zwiększa stężenie cholesterolu-HDL i apolipoproteiny A1 oraz zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego (30-46%), cholesterolu-LDL (41-61%), apolipoproteiny B (34-50%) i triglicerydów (14-33%). Badania wykazały, że obniżenie stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL i apolipoproteiny B zmniejsza ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych i zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych. Atorwastatyna zwiększa liczbę receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, potęgując w ten sposób wychwyt i katabolizm LDL. Zmniejsza stężenie cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy zazwyczaj nie reagują na leczenie preparatami zmniejszającymi stężenie lipidów. Zmniejsza wytwarzanie LDL i liczbę cząsteczek LDL, wywołuje nasilone i utrzymujące się zwiększenie aktywności receptora LDL oraz korzystnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL. Ponadto atorwastatyna redukuje stężenie cholesterolu i lipoprotein w surowicy przez blokowanie aktywności reduktazy HMG-CoA, co prowadzi do zmniejszenia się syntezy cholesterolu w wątrobie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na atorwastatynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby lub z utrzymujące się, niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy (3 razy przekraczające górną granicę wartości uznanych za prawidłowe)
- ciąża i okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym, które nie stosują odpowiednich środków antykoncepcyjnych

Dawkowanie Atorvastatin Bluefish:
Doustnie. Zaleca się konsultację z lekarzem w celu ustalenia indywidualnej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel