ATORVAGEN tabletki powlekane

  • ATORVAGEN wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Posiada działanie zmniejszające poziom złego i zwiększające poziom dobrego cholesterolu, zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego i zmniejsza stężenie trójglicerydów.
  • ATORVAGEN tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
Preparat przeciwdziała i leczy hipercholesterolemię. Dzięki swoim właściwościom redukuje wysokie stężenie cholesterolu całkowitego i innych chorób z nim związanych. Ponadto lek przeciwdziała chorobo sercowo-naczyniowym – głównie przeciwdziała zdarzeniom sercowo0naczyniowym.

Działanie:
Preparat jest selektywnym elektywnym, kompetycyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA, enzymu mającego za zadanie przekształcenie 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Atorwastatyna zwiększa liczbę receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, nasilając w ten sposób wychwyt i katabolizm LDL. Zmniejsza produkcjęLDL i liczbę cząsteczek LDL, wywołuje nasilone i utrzymujące się zwiększenie aktywności receptora LDL oraz korzystnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL. Atorwastatyna zmniejsza stężenie cholesterolu i lipoprotein w surowicy przez zzatrzymanie aktywności reduktazy HMG-CoA, co skutkuje zmniejszeniem syntezy cholesterolu w wątrobie. Zmniejsza stężenie cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy zazwyczaj nie reagują na leczenie preparatami zmniejszającymi stężenie lipidów. Atorwastatyna zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego (30-46%), cholesterolu-LDL (41-61%), apolipoproteiny B (34-50%) i triglicerydów (14-33%) oraz zwiększa stężenie cholesterolu-HDL i apolipoproteiny A1. Udowodniono, że obniżenie stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL i apolipoproteiny B zmniejsza ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych i zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynną choroba wątroby lub utrzymującą się podwyższoną aktywnością aminotransferaz w surowicy krwi niewyjaśnionego pochodzenia, 3-krotnie przekraczającą górną granicę normy
- ciąża, okres karmienia piersią oraz kobiety w wieku rozrodczym, które nie stosują odpowiednich środków zapobiegania ciąży

Dawkowanie Atorvagen:
Doustnie. Zaleca się dobrać dawkę indywidualnie przez lekarza specjalistę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel