ATIMOS aerozol wziewny

  • ATIMOS jest środkiem mającym wpływ na układ oddechowy. Posiada działanie przeciwastmatyczne oraz rozkurczające mięśnie gładkie oskrzeli. Zastosowanie głównie w przewlekłej astmie oskrzelowej.
  • ATIMOS aerozol wziewny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
fumaran formoterolu (formoteroli fumaras)

Wskazania:
Stosowany w długookresowej terapii obejmującej profilaktykę objawowej średniej lub ostrej odmiany przewlekłej astmy oskrzelowej u pacjentów wymagających systematycznego leczenia rozszerzającego oskrzela w połączeniu z długookresowym leczeniem przeciwzapalnym. Leczenie glikokortykosteroidami powinno być kontynuowane. Ponadto łagodzenie dolegliwości zwężenia oskrzeli u pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Działanie:
Preparat to selektywny agonista receptorów ß2-adrenergicznych. Rozszerza oskrzela u pacjentów z odwracalnymi obturacyjnymi chorobami dróg oddechowych. Formoterol jest metabolizowany głównie na drodze bezpośredniej glukuronizacji,a także O-demetylacji, po której następuje sprzęganie z kwasem glukuronowym. Katalizatorami przemian jest wiele izoenzymów CYP450 (2D6, 2C19, 2C9 i 2A6) i z tego względu prawdopodobieństwo wystąpienia interakcji typu lek-lek jest niewielkie. Lek zaczyna działać już w przeciągu 1-3 min, znaczące rozszerzenie oskrzeli trwa do 12 h po wziewnym przyjęciu leku. Skutecznie przeciwdziała skurczowi spowodowanego metacholiną. Po zażyciu wziewnym 90% dawki zostaje połknięte, przenikając z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Atimos:
Wziewnie. Zywczajowa ilość zawiera 1 dawkę 2x na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel