ATACAND tabletki

  • ATACAND to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy. Poprzez swoje działanie zmniejsza opór naczyniowy oraz obniża ciśnienie tętnicze krwi. Znalazł zastosowanie głównie w leczeniu nadciśnienia tętniczego.
  • ATACAND tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
cyleksetyl kandesartanu (candesartanum cilexetilum)

Wskazania:
Podstawowym zadaniem preparatu jest leczenie samoistnego nadciśnienia tętniczego u dorosłych. Ponadto działanie preparatu obejmuje leczenie dorosłych pacjentów z niewydolnością serca i zaburzoną czynnością skurczową lewej komory jako terapia pomocnicza w trakcie profilaktyki inhibitorami ACE lub gdy nie są one tolerowane.

Działanie:
Zawarty w preparacie cyleksetyl kandesartanu jest pro-lekiem, który w trakcie przenikania z przewodu pokarmowego jest szybko przekształcany - na drodze hydrolizy estru - do postaci czynnej - kandesartanu. Kandesartan nie ma aktywności agonistycznej. Nie obniża aktywności konwertazy angiotensyny. Nie łączy się z pozostałymi receptorami ani kanałami jonowymi. Kandesartan jest antagonistą receptora angiotensyny II, działającym wybiórczo na receptory AT1. Odznazca się silnym połączeniem z receptorem i powolnym odblokowywaniem tego połączenia. W nadciśnieniu tętniczym kandesartan powoduje uzależnione od dawki, długookresowe zmniejszenie ciśnienia tętniczego, w skutek obniżenia całkowitego oporu naczyniowego bez odruchowego przyspieszenia rytmu serca. Po zażyciu pojedynczej dawki działanie hipotensyjne pojawia się do 2 h; pełne działanie hipotensyjne pojawia się do 4 tygodni terapii. W niewydolności serca: leczenie kandesartanem obniża umieralność, konieczność hospitalizacji w skutek niewydolności serca oraz poprawia stan pacjentów z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory serca.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na kandesartan lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężka niewydolność wątroby i (lub) cholestaza
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Atacand:
Doustnie. Dawkę powinien ustalić indywidualnie lekarz prowadzący.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel