ASARIS proszek do inhalacji

  • ASARIS to preparat oddziałujący na układ oddechowy o działaniu rozkurczającym mięsnie gładkie oskrzeli. Stosowany w leczeniu astmy oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.
  • ASARIS proszek do inhalacji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
propionian flutykazonu, salmeterol (fluticasoni propionas, salmeterolum)

Wskazania:
Preparat stosowany jest w dwóch przypadkach:
- przewlekła obturacyjna choroba płuc: lek w ilości 500 µg + 50 µg jest zalecany w objawowym leczeniu pacjentów z POChP z FEV1 <60% wartości należnej, z powtarzającymi się zaostrzeniami w wywiadzie, u których utrzymują się istotne objawy choroby pomimo regularnego leczenia lekami rozszerzającymi oskrzela,
- astma oskrzelowa: systematyczne leczenie astmy oskrzelowej, gdy zalecane jest równoczesne zażywanie długo działającego ß2-mimetyku i wziewnego kortykosteroidu: u pacjentów, u których objawów astmy nie można opanować mimo stosowania kortykosteroidu wziewnego oraz krótko działającego ß2-mimetyku, stosowanego doraźnie; u pacjentów, u których objawy astmy można opanować kortykosteroidem wziewnym i długo działającym ß2-mimetykiem.

Działanie:
Preparat złożony jest z salmaterolu i propionianu – substancji o różnych sposobach działania. Propionian flutykazonu zażywany wziewnie w zalecanych dawkach, wywiera działanie przeciwzapalne w obrębie płuc, którego skutkiem jest złagodzenie nasilenia objawów i częstości zaostrzeń astmy oskrzelowej. Salmeterol jest wybiórczym, długo działającym agonistą receptorów ß2-adrenergicznych, o długim łańcuchu bocznym, który łączy się z miejscem pozareceptorowym. W czasie równoczesnego zażywania propionianu flutykazonu i salmeterolu właściwości farmakokinetyczne poszczególnych substancji czynnych preparatu pozostają bez zmian w porównaniu do podawania ich oddzielnie. W przypadku stosowania preparatu zawierającego propionian flutykazonu i salmeterol dobra kontrola astmy została osiągnięta szybciej, niż w przypadku stosowania wziewnego kortykosteroidu w monoterapii.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub na substancję pomocniczą

Dawkowanie Asaris:
Wziewnie. Zażywanie preparatu należy skonsultować z lekarzem specjalistą, który ustali indywidualną dawkę wobec pacjenta, na podstawie jego stanu klinicznego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel