ARZERRA koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • ARZERRA to preparat biologiczny stosowany do leczenia pacjentów, u których stwierdzono przewlekłą białaczką limfatyczną oporną na leczenie fludarabiną i alemtuzumabem.
  • ARZERRA koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
ofatumumab (ofatumumab)

Wskazania:
Preparat ma zastosowanie w dwóch przypadkach:
- uprzednio nieleczona przewlekła białaczka limfocytowa (PBL): lek w połączeniu z chlorambucylem lub bendamustyną jest zalecany w profilaktyce pacjentów z PBL, którzy nie byli wcześniej leczeni i którzy nie nadają się do leczenia fludarabiną,
- PBL oporna na leczenie: lek zalecany w profilaktyce pacjentów z PBL oporną na leczenie fludarabiną i alemtuzumabem.

Działanie:
W trakcie dożylnego podawania ofatumumabu zauważono występowanie reakcji związanych z infuzją. Reakcje te mogą prowadzić do tymczasowego przerwania lub zaprzestania leczenia. Użycie premedykacji pozwala złagodzić reakcje związane z infuzją, jednakże nie eliminuje możliwości ich wystąpienia, szczególnie w trakcie pierwszej infuzji. Do reakcji związanych z infuzją należą między innymi: zaczerwienienie, zespół uwalniania cytokin, biegunka, duszność, zmęczenie, nadciśnienie, niedociśnienie, nudności, ból, obrzęk płuc, świąd, gorączka, wysypka i pokrzywka, reakcje rzekomoanafilaktyczne, skurcz oskrzeli, incydenty sercowe, dreszcze, kaszel. W nielicznych przypadkach te reakcje mogą spowodować śmierć. Ostre reakcje związane ze stosowaniem ofatumumabu, w tym zespół uwolnienia cytokin, zauważono nawet pomimo użycia premedykacji. W przypadku pojawienia się ostrej reakcji związanej z infuzją, należy szybko przerwać wlew preparatu i rozpocząć leczenie objawowe.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ofatumumab lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu

Dawkowanie Arzerra:
Dożylnie, we wlewie. Dawkowanie leku powinno być zarządzane przez lekarza. Również samo podanie preparatu powinno przebiegać pod nadzorem odpowiednio do tego przeszkolonego personelu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel