APOVALSART HCT tabletki powlekane

  • APOVALSART HCT jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy. Posiada działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi. Używany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi.
  • APOVALSART HCT tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
walsartan, hydrochlorotiazyd (valsartanum, hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Zastosowanie u pacjentów w terapii samoistnego nadciśnienia tętniczego u dorosłych. Preparat złożony o ustalonej dawce jest przeznaczony dla tych pacjentów, których ciśnienie tętnicze krwi nie jest w odpowiednim stopniu wyrównane podczas terapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem, stosowanymi w monoterapii.

Działanie:
Lek to złożony preparat z antagonistą receptora angiotensyny II - walsartan i diuretyk tiazydowy - hydrochlorotiazyd. Walsartan nie łączy się i nie hamuje pozostałych receptorów hormonalnych oraz kanałów jonowych, które odgrywają rolę w regulacji układu krążenia. Walsartan jest aktywnym i charakterystycznym antagonistą receptora angiotensyny II. Działa wybiórczo na podtyp receptora AT1, zatrzymując skutki działania angiotensyny II. Nie posiada aktywności agonistycznej w stosunku do receptora AT1, nie jest także inhibitorem konwertazy angiotensyny (kininazy II) - enzymu przekształcającego angiotensynę I w angiotensynę II i rozkładającego bradykininę. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym powoduje zmniejszenie ciśnienia bez oddziaływania na częstość tętna.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na walsartan, hydrochlorotiazyd, inne pochodne sulfonamidowe lub pozostałe składniki preparatu
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby, marskość żółciowa wątroby i zastój żółci
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min), bezmocz
- oporna na leczenie hipokaliemia, hiponatremia, hiperkalcemia i objawowa hiperurykemia
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Apovalsart HCT:
Doustnie. Standardowa dawka wynosi 1 tabletkę na dobę, a zwiększanie dawki powinno następować stopniowo, w celu uniknięcia hipotonii lub innych niepożądanych objawów. Zaleca się dostosować dawkę indywidualnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel