APOROPIN tabletki o przedłużonym uwalnianiu

  • APOROPIN to preparat oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy. Poprzez swoje działanie zmniejsza niedobór dopaminy. Znalazł zastosowanie w leczeniu choroby Parkinsona.
  • APOROPIN tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek ropinirolu (ropinirolum hydrochloridum)

Wskazania:
Zastosowanie preparatu ma charakter następujący: leczenie w połączeniu z lewodopą podczas choroby, kiedy działanie lewodopy wygasa lub staje się zmienne i pojawiają się fluktuacje efektu terapeutycznego (efekt ,,końca dawki" lub fluktuacje typu „włączenie-wyłączenie"); leczenie początkowe w monoterapii, aby opóźnić wprowadzenie do leczenia lewodopy.

Działanie:
Preparat minimalizuje charakterystyczny dla choroby Parkinsona niedobór dopaminy za sprawą pobudzenia receptorów dopaminowych w prążkowiu. Lek jest nieergolinowym agonistą receptorów dopaminy D2/D3.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ropinirol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min) bez regularnych hemodializ
- zaburzenia czynności wątroby

Dawkowanie Aporopin tabletki:
Doustnie. Zazwyczaj dawka na początku powinna zawierać 2 mg 1x na dobę przez pierwsze 7 dni terapii. W następnym tygodniu dawkę należy podnieść do 4 mg na dobę. Maksymalna dobowa dawka może wynosić 8 mg na dobę, jednak trzeba pamiętać o co najmniej tygodniowej przerwie pomiędzy podnoszeniem dawki. Zaleca się stosować najniższą wartość dawki skutecznej w leczeniu. W przypadku zbyt dużej dawki (stany niepożądane, dolegliwości), należy ją zmniejszyć. Z racji zależności dawki od skuteczności i tolerancji leku., zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem i dobranie indywidualnej, odpowiedniej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel