APOSERTA tabletki

  • APOSERTA jest preparatem używanym w psychiatrii i oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Działa przeciwdepresyjnie, dlatego używany jest w leczeniu depresji oraz jako środek zapobiegający jej nawrotom.
  • APOSERTA tabletki
Producent: Apotex
Skład: sertralina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sertralina (sertralinum)

Wskazania:
Preparat używany jest w terapiach obejmujących leczenie epizodów ciężkiej depresji oraz przeciwdziałanie jej nawrotom. Ponadto leczy zespół lęku społecznego, zespół lęku pourazowego – PTSD, leczenie lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii oraz leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u dorosłych, dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat.

Działanie:
Preparat zawiera substancje czynną - sertralinę - która jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Poprzez swój mechanizm działania łagodzi oraz przeciwdziała stanom depresyjnym oraz zaburzeniom lękowym. Badania in vitro wykazały, że sertralina jest metabolizowana na drodze licznych szlaków, w tym CYP3A4, CYO2C19 i CYP2B6, Sertralina i jej główny metabolit, N-demetylosertralina, są także substratami P-glikoproteiny w warunkach in vitro. Sertralina podlega intensywnemu metabolizmowi podczas pierwszego przejścia przez wątrobę.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na sertralinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- jeżeli pacjent stosuje lub stosował leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (inhibitorów MAO, np. selegilinę, moklobemid) lub leki podobne do inhibitorów MAO (np. linezolid). W przypadku zakończenia leczenia sertraliną, należy odczekać co najmniej tydzień przed rozpoczęciem leczenia inhibitorem MAO. Po zakończeniu leczenia inhibitorem MAO należy odczekać co najmniej 2 tygodnie zanim będzie można rozpocząć leczenie sertraliną
- przyjmowanie pimozyd (lek stosowany w leczeniu zaburzeń psychicznych, takich jak psychoza)

Dawkowanie Aposerta:
Doustnie. Standardowa dawka zawiera 50 mg na dobę. Jeżeli jest to skuteczna dawka, nie należy jej zwiększać. Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 200 mg na dobę. Przed zażyciem leku najlepiej skonsultować się z lekarzem specjalistą i ustalić indywidualne dawkowanie na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel