VIMPAT tabletki powlekane

  • VIMPAT to lek doustny, który zawiera lakozamid odpowiadający za selektywne nasilenie inaktywacji napięciowo-zależnych kanałów sodowych. Wykazuje właściwości przeciwpadaczkowe.
  • VIMPAT tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lakosamid (Lacosamide)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w ramach leczenia pomocniczego ataków częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych u osób dorosłych i młodzieży od 16 roku życia z padaczką.

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie lakozamidu i zaliczany jest do kategorii preparatów przeciwpadaczkowych. Jego dokładny mechanizm działanie nie został jeszcze dokładnie zbadany. Substancja czynna selektywnie nasila inaktywację napięciowo-zależnych kanałów sodowych. W efekcie prowadzi do stabilizacji nadpobudliwych nerwowych błon komórkowych. Aplikowany z takimi substancjami jak: lewetyracetam, karbamazepina, lamotrygina, topiramat, fenytoina, walproinian czy gabapentyna posiada synergistyczne bądź addytywne właściwości przeciwdrgawkowe. Lek po zastosowaniu doustnym ulega szybkiemu i całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- rozpoznany blok przedsionkowo-komorowy IIst. albo IIIst..

Dawkowanie Vimpat:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki, x 2/24h. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia należy rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 50 mg x 2/24h, po 7 dniach dawkę należy zwiększyć do 100 mg x 2/24h. Później w zależności od reakcji w ramach podtrzymywania, można co tydzień dawkę zwiększać o 50 mg x 2/24h, aż do uzyskania najwyższej zalecanej dawki dobowej 400 mg (200 mg x 2/24h).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel