VILPIN tabletki

  • VILPIN to preparat, który powoduje rozszerzenie tętniczek wieńcowych i ogranicza zapotrzebowanie serca na tlen. Wykazuje właściwości hipotensyjne i skutecznie obniża ciśnienie tętnicze.
  • VILPIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
amlodypina (Amlodipinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie preparatu w ramach monoterapii albo leczenia skojarzonego w przypadku nadciśnienia tętniczego, długotrwałej i stabilnej dusznicy bolesnej (również dławicy Prinzmetala).

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie amlodypiny, która jest antagonistą wapnia z grupy pochodnych dihydropirydyny. Przyczynia się do blokowania przezbłonowego napływu jonów wapnia do komórek mięśnia sercowego i komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Wykazuje właściwości hipotensyjne, które mają związek z bezpośrednim rozszerzeniem naczyń krwionośnych, przede wszystkim obwodowych. Substancja czynna powoduje ograniczenie stopnia niedotlenienia mięśnia serca. Odbywa się to w wyniku rozszerzenia tętniczek obwodowych oraz ograniczenia całkowitego oporu obwodowego i związanego z nim obciążenia następczego lewej komory serca. Ze względu na to, że częstość skurczów serca pozostaje taka sama, działanie to ogranicza zużycie energii przez mięsień sercowy i jego zapotrzebowanie na tlen. Lek przypuszczalnie przyczynia się do rozszerzenia również podstawowych tętnic wieńcowych i tętniczek wieńcowych zarówno w obszarach o właściwym ukrwieniu oraz w miejscu niedokrwienia – w efekcie powoduje wzrost dopływu tlenu do mięśnia serca u chorych z dławicą piersiową Prinzmetala.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- wstrząs kardiogenny
- zwężenie zastawki aortalnej
- niestabilna dusznica bolesna ( poza dławicą Prinzmetala)
- ciężka niewydolność wątroby
- stan po ostrym zawale mięśnia sercowego (w ciągu pierwszego miesiąca)
- ciąża i okres karmienia piersią.

Dawkowanie Vilpin:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki, najlepiej rano. W przypadku osób dorosłych rozpoczynać od dawki wynoszącej 5 mg x 1/24h. W zależności od reakcji pacjenta dawkę można zwiększyć do dawki maksymalnej 10 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel