VICTOZA roztwór do wstrzykiwań

  • VICTOZA to lek, który ogranicza poziom glukozy we krwi na czczo i po jedzeniu. Zawarty w nim liraglutyd przyczynia się do zmniejszenia apetytu oraz spadku wagi i masy tłuszczowej.
  • VICTOZA roztwór do wstrzykiwań
Producent: Novo Nordisk
Kategoria:Cukrzyca
Skład: liraglutyd
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
liraglutyd (Liraglutidum)

Wskazania:
Lek należy podawać w ramach leczenia cukrzycy typu 2 u osób dorosłych w celu uzyskania kontroli glikemii.

Działanie:
Preparat ma postać roztworu do wstrzykiwania. Zawiera liraglutyd, który jest analogiem ludzkiego glukagonopodobnego peptydu 1 (GLP-1) uzyskiwanego podczas rekombinacji DNA drożdży Saccharomyces cerevisiae. Jego działanie jest spowodowane specyficzną interakcją z receptorami GLP-1, podczas której dochodzi do wzrostu cAMP. Substancja czynna pobudza uwalnianie insuliny w sposób pozostający w zależności od poziomu glukozy. Równocześnie ogranicza nieprawidłowo duże uwalnianie glukagonu, także w sposób zależny od poziomu glukozy. W efekcie, gdy stężenie glukozy we krwi jest wysokie, ma miejsce pobudzenie wydzielania insuliny i zatrzymywania wydzielania glukagonu. W odmiennej sytuacji, w czasie hipoglikemii lek ogranicza uwalnianie insuliny, nie powodując osłabienia wydzielania glukagonu. Ograniczanie poziomu glukozy we krwi dotyczy także nieznacznych opóźnień w opróżnianiu żołądka. Liraglutyd powoduje spadek wagi i zmniejszenie masy tłuszczowej w wyniku ograniczenia apetytu i spożycia energii.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Victoza:
Lek podawany jest w formie wstrzyknięcia podskórnego. Rozpoczynać od dawki wynoszącej 0,6 mg/24h. Po upływie przynajmniej 7 dni dawkę należy zwiększyć do 1,2 mg. Dobowe dawki większe niż 1,8 mg nie są zalecane. Nie należy stosować dożylnie ani domięśniowo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel